Jennifer Simons beëdigd als president van Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.
Simons, arts van beroep, is sinds 2024 voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), die bij de verkiezingen van 25 mei 18 zetels behaalde. De NDP vormt een coalitie met vijf andere partijen en partijcombinaties, die samen goed zijn voor 16 zetels.
De ceremonie werd bijgewoond door diplomaten, vertegenwoordigers van buurlanden en uit de regio. Ook de vicepresident van Venezuela en een speciale afvaardiging uit Ghana waren aanwezig.
Vicepresident
Gregory Rusland is woensdagochtend eerst beëdigd als vicepresident. Hij is de opvolger van Ronnie Brunswijk, die de komende periode zitting neemt in het parlement. Brunswijk, wiens partij deelneemt aan de nieuwe coalitie, verliet zwaaiend het podium en oogstte applaus. Applaus was er ook voor Rusland, Santokhi en Simons.
Het Nesty Indoor Stadium fungeerde woensdag als vergaderzaal van het Surinaamse parlement, de Nationale Assemblée. In de zaal en op de tribunes van deze sporthal is plaats voor ruim 3000 toeschouwers en genodigden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
8 minuten geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
4 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
6 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
7 uur geleden