
Jennifer Simons beëdigd als president van Suriname
PARAMARIBO (ANP) - Jennifer Geerlings-Simons is woensdagochtend lokale tijd beëdigd als president van Suriname. De presidentiële sjerp is haar omgehangen door haar voorganger Chan Santokhi, die het land sinds 2020 heeft geleid. Hij gaf haar daarna een omhelzing.
Simons, arts van beroep, is sinds 2024 voorzitter van de Nationale Democratische Partij (NDP), die bij de verkiezingen van 25 mei 18 zetels behaalde. De NDP vormt een coalitie met vijf andere partijen en partijcombinaties, die samen goed zijn voor 16 zetels.
De ceremonie werd bijgewoond door diplomaten, vertegenwoordigers van buurlanden en uit de regio. Ook de vicepresident van Venezuela en een speciale afvaardiging uit Ghana waren aanwezig.
Vicepresident
Gregory Rusland is woensdagochtend eerst beëdigd als vicepresident. Hij is de opvolger van Ronnie Brunswijk, die de komende periode zitting neemt in het parlement. Brunswijk, wiens partij deelneemt aan de nieuwe coalitie, verliet zwaaiend het podium en oogstte applaus. Applaus was er ook voor Rusland, Santokhi en Simons.
Het Nesty Indoor Stadium fungeerde woensdag als vergaderzaal van het Surinaamse parlement, de Nationale Assemblée. In de zaal en op de tribunes van deze sporthal is plaats voor ruim 3000 toeschouwers en genodigden.
Meer uit Buitenland
BOOM (ANP) - De inzet van het festival Tomorrowland is om de optredens van alle grote namen die op het hoofdpodium gepland stonden ondanks de brand te laten doorgaan. Dat heeft de woordvoerder van Tomorrowland woensdagavond aan het ANP gemeld. Tot deze groep behoort zeker de Nederlandse dj Martin Garrix, die vrijdagavond op het hoofdpodium zou staan.
15 minuten geledenBOOM (ANP) - Het bekende Belgische dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen gaat ondanks de grote brand op het hoofdpodium door. Dat maakte de organisatie woensdagavond bekend tijdens een persconferentie. Eerder op de avond brandde het hoofdpodium volledig af. Het was eerder nog onduidelijk of het festival, dat vrijdag moet beginnen, na de brand zou doorgaan
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Het hoofdpodium van het internationaal bekende dancefestival Tomorrowland in Boom bij Antwerpen is volledig afgebrand. Op beelden op sociale media is te zien dat alleen nog het zwartgeblakerde geraamte over is van het gigantische podium, dat elk jaar het paradepaardje is van het evenement, meldt de Vlaamse nieuwszender VRT.
2 uur geledenBOOM (ANP/BELGA) - Het hoofdpodium van het Belgische festival Tomorrowland staat in brand, is te zien op beelden bij Belgische media zoals de VRT, de Gazet van Antwerpen en Het Laatste Nieuws. Het dancefestival in de buurt van Antwerpen moet vrijdag beginnen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De ultraorthodoxe partij Shas stapt uit de Israëlische coalitie uit onvrede over de geplande militaire dienstplicht voor orthodoxe joden, melden Israëlische media. Dat betekent dat premier Benjamin Netanyahu zijn meerderheid in het parlement verliest. Shas zou echter hebben besloten Netanyahu niet te laten vallen en geen motie van wantrouwen tegen hem en zijn regering te steunen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe meerjarenbegroting (MFK) van de EU groeit van 1200 miljard naar 2000 miljard euro, zo blijkt uit het woensdag gepresenteerde voorstel van de Europese Commissie. De nieuwe MFK loopt van 2028 tot 2034. De afgelopen jaren droegen EU-lidstaten 1,1 procent van hun bruto nationaal inkomen af aan de EU, dat wordt vanaf 2028 1,26 procent.
6 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op de Syrische hoofdstad Damascus. Het ministerie van Defensie en een militair doel bij het presidentieel paleis zouden zijn getroffen.
7 uur geleden