Jemenitische Houthi's laten groep gevangenen vrij
SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben ongeveer 153 gevangenen vrijgelaten met ondersteuning van het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). De organisatie heeft de vrijlatingen bekendgemaakt, zonder de identiteit van de gevangenen te delen.
Het ICRC meldt dat het om "conflictgerelateerde" gevangenen gaat. De organisatie bezocht de gevangenen regelmatig in de hoofdstad Sanaa. Het hoofd van de delegatie in Jemen zegt dat de vrijlating "broodnodige verlichting en vreugde heeft gebracht bij families die angstig hebben gewacht op de terugkeer van hun dierbaren".
De Houthi's bevestigen de vrijlatingen en spreken van een eenzijdige actie op humanitaire gronden. Veel vrijgelaten personen zijn ziek, gewond of oud, aldus de groepering, die een deel van Jemen onder controle heeft. Eind 2014 begon een conflict tussen de Houthi's en de Jemenitische regering. In 2022 ging een wapenstilstand in, waardoor het geweld flink is afgenomen.
Volgens de Verenigde Naties vindt in Jemen een van de grootste humanitaire crises ter wereld plaats. Ongeveer 18 miljoen mensen zouden er hulp nodig hebben.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
21 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
23 minuten geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
12 uur geleden