Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jemenitische Houthi's laten groep gevangenen vrij

Jemenitische Houthi's laten groep gevangenen vrij

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben ongeveer 153 gevangenen vrijgelaten met ondersteuning van het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). De organisatie heeft de vrijlatingen bekendgemaakt, zonder de identiteit van de gevangenen te delen.

Het ICRC meldt dat het om "conflictgerelateerde" gevangenen gaat. De organisatie bezocht de gevangenen regelmatig in de hoofdstad Sanaa. Het hoofd van de delegatie in Jemen zegt dat de vrijlating "broodnodige verlichting en vreugde heeft gebracht bij families die angstig hebben gewacht op de terugkeer van hun dierbaren".

De Houthi's bevestigen de vrijlatingen en spreken van een eenzijdige actie op humanitaire gronden. Veel vrijgelaten personen zijn ziek, gewond of oud, aldus de groepering, die een deel van Jemen onder controle heeft. Eind 2014 begon een conflict tussen de Houthi's en de Jemenitische regering. In 2022 ging een wapenstilstand in, waardoor het geweld flink is afgenomen.

Volgens de Verenigde Naties vindt in Jemen een van de grootste humanitaire crises ter wereld plaats. Ongeveer 18 miljoen mensen zouden er hulp nodig hebben.

Meer uit Buitenland

Finland meldt schending van het luchtruim door drones

HELSINKI (ANP/RTR) - Finland heeft melding gemaakt van een schending van het luchtruim door drones. Die vond plaats in het zuidoosten van het land.

15 minuten geleden
Paus Leo veroordeelt fel leiders die oorlog beginnen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft op Palmzondag tienduizenden mensen toegesproken op het Sint-Pietersplein in het Vaticaan. Hij haalde fel uit naar "leiders die oorlogen beginnen met hun handen vol bloed". Hij noemde het conflict in het Midden-Oosten "afschuwelijk" en beklemtoonde dat Jezus niet kan worden misbruikt om oorlogen te rechtvaardigen. En God hoort geen gebeden van leiders die oorlog ontketenen.

40 minuten geleden
Meer arrestaties na plaatsing explosief bij bank in Parijs

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse autoriteiten hebben nog twee arrestaties verricht na een kennelijke poging om een aanslag te plegen bij de Bank of America in Parijs. Ook is de detentie verlengd van de minderjarige verdachte die zaterdag was opgepakt, melden aanklagers.

1 uur geleden
Politie Israël verhindert opdragen mis door patriarch Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische politie heeft in de oude stad van Jeruzalem het hoofd van de rooms-katholieke kerk in het Midden-Oosten, de Latijnse patriarch van Jeruzalem kardinaal Pierbattista Pizzaballa, verhinderd de mis op te dragen. Hij zou dat op Palmzondag in de Heilig Grafkerk doen.

1 uur geleden
Parlementsvoorzitter Iran beschuldigt VS van plannen grondaanval

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf verwijt de Verenigde Staten ondanks diplomatieke inspanningen de inzet van grondtroepen voor te bereiden. "De vijand stuurt openlijk een boodschap van onderhandeling en plant in het geheim een grondaanval", verklaarde Qalibaf volgens Iraanse media.

2 uur geleden
Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

3 uur geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

4 uur geleden