Jemenitische Houthi's laten groep gevangenen vrij
SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben ongeveer 153 gevangenen vrijgelaten met ondersteuning van het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). De organisatie heeft de vrijlatingen bekendgemaakt, zonder de identiteit van de gevangenen te delen.
Het ICRC meldt dat het om "conflictgerelateerde" gevangenen gaat. De organisatie bezocht de gevangenen regelmatig in de hoofdstad Sanaa. Het hoofd van de delegatie in Jemen zegt dat de vrijlating "broodnodige verlichting en vreugde heeft gebracht bij families die angstig hebben gewacht op de terugkeer van hun dierbaren".
De Houthi's bevestigen de vrijlatingen en spreken van een eenzijdige actie op humanitaire gronden. Veel vrijgelaten personen zijn ziek, gewond of oud, aldus de groepering, die een deel van Jemen onder controle heeft. Eind 2014 begon een conflict tussen de Houthi's en de Jemenitische regering. In 2022 ging een wapenstilstand in, waardoor het geweld flink is afgenomen.
Volgens de Verenigde Naties vindt in Jemen een van de grootste humanitaire crises ter wereld plaats. Ongeveer 18 miljoen mensen zouden er hulp nodig hebben.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
3 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
5 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
6 uur geleden