Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jemen meldt eerste coronadoden

Jemen meldt eerste coronadoden

SANAA (ANP/RTR) - De autoriteiten in Jemen hebben de eerste coronadoden in het land gemeld. Twee mensen zijn er overleden aan het longvirus, zei de Jemenitische gezondheidsminister.

Eerder werd bekend dat vijf nieuwe besmettingsgevallen zijn ontdekt in het land. Tot dusver spraken de autoriteiten van één bevestigde infectie. Alle nieuwe besmettingen zouden in de zuidelijke kustplaats Aden zijn vastgesteld. Daarop is een driedaags uitgaansverbod ingesteld voor inwoners van de stad.

Internationale gezondheidsdeskundigen hebben gewaarschuwd dat de bevolking van Jemen zeer kwetsbaar is voor een uitbraak van het longvirus. Het virus kan zich volgens experts rap en ongezien verspreiden in het land, waar 24 miljoen mensen, 80 procent van alle Jemenieten, afhankelijk zijn van hulp en 10 miljoen inwoners risico lopen met hongersnood te maken te krijgen.

In het straatarme Jemen woedt al jaren een bloedige burgeroorlog. Houthi-opstandelingen vechten tegen een regering die wordt gesteund door buurland Saudi-Arabië. Het slepende conflict heeft geleid tot een enorme humanitaire crisis. De gezondheidsvoorzieningen in het land zijn volgens hulporganisaties ernstig aangetast.

Meer uit Buitenland

Duitse politie doet onderzoek naar vermoedelijke spoorsabotage

LEVERKUSEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse politie doet onderzoek naar een nieuw geval van vermoedelijke sabotage op het spoor. Een extreemlinkse groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.

35 minuten geleden
Tyfoon Bavis aan land aan oostkust China

YUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavis is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.

2 uur geleden
Trump dagvaardt NYT-journalisten om berichten over Air Force One

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft dagvaardingen uitgevaardigd aan verschillende journalisten van de New York Times, nadat zij hadden bericht over veiligheidsproblemen van Trumps nieuwe vliegtuig. Dat meldt de krant zaterdag.

2 uur geleden
Opgepakte man na moord Ann Widdecombe is geen verdachte meer

NEWTON ABBOT (ANP) - De 26-jarige man die werd opgepakt op verdenking van de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe, is geen verdachte meer. De politie meldt dat hij is vrijgelaten en geen deel meer uitmaakt van het onderzoek. De politie denkt nu volgens Britse media ook dat ze al bijna een etmaal dood was voor ze donderdag werd gevonden.

6 uur geleden
Dodelijke natuurbrand in Zuid-Spanje verwoest 6600 hectare

LOS GALLARDOS (ANP/AFP) - Een natuurbrand die in het zuiden van Spanje aan twaalf mensen het leven heeft gekost, heeft sinds donderdag ongeveer 6600 hectare in de as gelegd. Het verwoeste gebied is vergelijkbaar met ongeveer twee derde van de gemeente Utrecht. De omstandigheden voor het bluswerk zijn inmiddels verbeterd, meldt het hoofd van de regionale hulpdiensten.

7 uur geleden
Moskou zegt wapenfabrieken te hebben geraakt, Kyiv reeks boten

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag een reeks centra in de regio Kyiv voor de productie van onder meer drones te hebben geraakt met precisieaanvallen met raketten. Oekraïne stelt in de Zee van Azov boten te hebben geraakt om de aanvoer van brandstof voor Russische troepen in bezet Oekraïne te belemmeren.

8 uur geleden
Meer dan 1,8 miljoen Chinezen geëvacueerd vanwege tyfoon Bavi

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - In China zijn meer dan 1,8 miljoen mensen geëvacueerd vanwege de naderende tyfoon Bavi. Die heeft al in Taiwan en op Japanse eilanden bomen ontworteld en stroomstoringen veroorzaakt. In Taiwan zijn ook tientallen gewonden gevallen.

10 uur geleden