Jehova's hebben meer tijd nodig voor gang naar rechter
ZWOLLE (ANP) - De Jehova's Getuigen hebben meer tijd nodig voor de verdediging van een klaagschrift dat ze hebben ingediend om bezwaar te maken tegen de invallen die justitie in 2018 deed in kerkgebouwen en bij ouderlingen.
Volgens hun advocaat kwam het Openbaar Ministerie pas dinsdag met een verweer tegen het klaagschrift dat bijna twee maanden geleden werd ingediend en is er daardoor onvoldoende tijd om dat te bestuderen. Het klaagschrift en het verweer zouden woensdagmiddag door de rechtbank in Zwolle worden behandeld, maar dat is nu uitgesteld.
De jehova's vinden dat de invallen in het kader van het onderzoek naar vermeend seksueel misbruik door jehova's onrechtmatig zijn. Ouderlingen hebben volgens de advocaat het zogeheten verschoningsrecht en alleen na een beslissing van een rechtbank mogen hun spullen worden doorzocht. Een dergelijk fiat was in dit geval niet gegeven.
Boven het hoofd houden
"Een geestelijke hoeft een geheim dat hem in vertrouwen is verteld niet zomaar prijs te geven. Het is helemaal niet zo dat de gemeenschap daders van eventueel misbruik de hand boven het hoofd wil houden, in tegendeel", stelt de advocaat. "Maar dat wil niet zeggen dat de politie zomaar spullen van ouderlingen mag doorzoeken."
Het klaagschrift wordt op 6 maart alsnog behandeld.
Meer uit Binnenland
OUDDORP (ANP) - De brandweerman die bij het blussen van een duinbrand bij het Zuid-Hollandse Ouddorp op donderdag 6 augustus zwaargewond raakte, is overleden. Dat meldt de veiligheidsregio. De man overleed op woensdagochtend in het Erasmus MC.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man van 32 uit Rotterdam is woensdag opgepakt voor het bekladden van meerdere gebouwen in Rotterdam en Utrecht. Op de gevels stonden teksten als "pedofielen", "pedo's" en "282SR".
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie Noord-Holland heeft op haar whatsappkanaal tips gegeven over de zonsverduistering woensdagavond. Ze adviseert te genieten van het natuurverschijnsel, maar geeft wel een paar veiligheidstips. "Je rijdt niet met een speciale eclipsbril op. Je brengt anderen niet in gevaar voor een beter uitzicht."
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Behalve het gerechtsgebouw aan het Wilhelminaplein in Rotterdam zijn ook een gebouw van het UWV aan de Laan op Zuid en een pand van de reclassering aan de Westerstraat beklad, bevestigt de politie na berichtgeving van Rijnmond. Op alle gebouwen zijn dezelfde teksten geschreven, in rode verf: 'pedofielen' en '282SR'. Dat laatste zou kunnen verwijzen naar het artikel in het Wetboek van Strafrecht dat gaat over wederrechtelijke vrijheidsberoving.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De krakers in de voormalige jeugdsynagoge aan de Folkingedwarsstraat in Groningen moeten het pand binnen dertig dagen verlaten. Dit heeft de voorzieningenrechter van de rechtbank in Groningen besloten.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stalen boogconstructie van de Merwedebrug is dermate verzwakt dat een verbod op zware voertuigen nodig blijft. Dat wijst aanvullend onderzoek naar de verzwakte brug uit, dat Rijkswaterstaat heeft laten uitvoeren door ingenieursbureau Movares en onderzoeksorganisatie TNO. Het beeld is ten opzichte van de eerdere testen, waarna het verbod werd ingesteld, niet veranderd.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Door de grote brand in het Noord-Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen zijn er van de ongeveer 4000 jeneverbesstruiken die daar voorkwamen nog maar een kleine honderd over. Dat meldt stichting Het Limburgs Landschap.
15 uur geleden