Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeff Bezos gaat in juli zelf de ruimte in

Jeff Bezos gaat in juli zelf de ruimte in

SEATTLE (ANP) - Jeff Bezos, de rijkste mens op aarde, gaat volgende maand de ruimte in. De oprichter van Amazon heeft ook een eigen ruimtevaartbedrijf, dat op 20 juli voor het eerst toeristen naar de ruimte wil brengen, en Bezos heeft maandag bekendgemaakt dat hij en zijn broer Mark dan meegaan aan boord.

Het bedrijf van Bezos heet Blue Origin. Dat heeft een raket gebouwd, de New Shepard, die na lancering in Texas naar een hoogte van ruim 100 kilometer moet gaan. De inzittenden zijn daar een paar minuten gewichtloos en zien de kromming van de aarde. Daarna zakt het vaartuig terug de dampkring in om weer op aarde te landen. Het vaartuig gaat niet hoog en niet snel genoeg om in een baan rond de aarde te komen.

Blue Origin had de plannen voor de eerste vlucht in mei naar buiten gebracht. Een van de plekken aan boord wordt geveild. Tot nu toe hebben bijna 6000 mensen uit 143 landen een bod uitgebracht. Volgens Blue Origin staat het hoogste bod op ongeveer 2,8 miljoen dollar, omgerekend 2,3 miljoen euro.

Bezos stopt op 5 juli als bestuursvoorzitter van Amazon.

Concurrent SpaceX van zakenman Elon Musk (PayPal, Tesla) brengt al professionele astronauten naar ruimtestation ISS. Later dit jaar wil hij een paar burgers een kans geven om naar de ruimte te gaan. Musk wil over een paar jaar een Japanse zakenman een rondje rond de maan laten vliegen. Bovendien moet SpaceX over een paar jaar astronauten op de maan zetten en ze veilig terug naar de aarde brengen. Musk kreeg die miljardenopdracht van ruimtevaartorganisatie NASA. Blue Origin, dat naast de order greep, vecht het besluit aan.

Een ander bedrijf, Virgin Galactic van Richard Branson, werkt ook aan commerciële toeristische vluchten naar de ruimte.

Meer uit Buitenland

Gespannen NAVO-top geslaagd en feest van eendracht, zegt Rutte

ANKARA (ANP) - Op de NAVO-top in Ankara heerste een "enorm gevoel van eensgezindheid", zegt NAVO-topman Mark Rutte. Scherpe woorden van de Amerikaanse president Donald Trump baarden zijn bondgenoten vooraf nog zorgen, maar de top is volgens Rutte "erg geslaagd".

12 minuten geleden
NAVO gaat pijpleidingen aanleggen richting het oosten

ANKARA (ANP) - De NAVO gaat de energie-infrastructuur van het bondgenootschap versterken, heeft secretaris-generaal Mark Rutte aangekondigd. Er wordt zeker 27 miljard euro vrijgemaakt om bestaande faciliteiten te moderniseren, maar ook om nieuwe pijpleidingen aan te leggen naar het oosten.

17 minuten geleden
NAVO-leiders spreken zich uit over Iran en Straat van Hormuz

ANKARA (ANP) - De leiders van de 32 NAVO-landen hebben Iran voor het eerst samen aangesproken op het blokkeren van de Straat van Hormuz. In de slotverklaring van de NAVO-top in Ankara schonken ze aandacht aan Iran, een van de grote zorgen van de Amerikaanse president Donald Trump.

43 minuten geleden
Trump kondigt zware aanvallen op Iran aan voor woensdag

ANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat zijn land zware aanvallen op Iran zal uitvoeren. "Ik geef alvast een kleine waarschuwing: we gaan ze vanavond hard raken", zei hij op de NAVO-top in Ankara.

45 minuten geleden
NAVO-steun aan Oekraïne voor twee jaar vastgelegd in verklaring

ANKARA (ANP) - De NAVO-landen hebben in hun slotverklaring van de top in Ankara vastgelegd in elk geval dit en volgend jaar Oekraïne te blijven steunen. Dit jaar gaat er 70 miljard euro naar Oekraïne en in 2027 wordt "op z'n minst hetzelfde" bedrag vrijgemaakt om het land te steunen in de oorlog met Rusland.

54 minuten geleden
NAVO noemt verzuimend Albanië niet meer als gastheer volgende top

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de NAVO-landen hebben Albanië op hun top in Turkije niet meer genoemd als het gastland voor een volgende top. Dit als waarschuwing dat het kleine NAVO-lid echt niet minder kan blijven uitgeven aan defensie dan afgesproken, aldus diplomaten.

1 uur geleden
NAVO-leiders beloven geld, grotere rol Europa en steun Oekraïne

ANKARA (ANP) - De leiders van de NAVO-landen gaan de vorig jaar beloofde hogere defensiebudgetten waarmaken en Europese landen gaan NAVO-taken van de Verenigde Staten overnemen. Oekraïne kan rekenen op minstens 140 miljard euro aan steun, zeggen ze in de slotverklaring van hun top in Ankara. En Iran moet de blokkade van de Straat van Hormuz en elk streven naar een kernwapen opgeven.

1 uur geleden