Jeep roept wereldwijd 219.000 Cherokees terug wegens brandgevaar
AMSTERDAM (ANP) - Jeep roept wereldwijd 219.000 Cherokee SUV's terug naar de garage wegens brandgevaar. Eigenaren kunnen de auto's maar beter buiten parkeren totdat reparaties zijn uitgevoerd, waarschuwt moederbedrijf Stellantis.
De terugroepactie heeft betrekking op Cherokees van modeljaar 2014 tot en met 2016 die zijn uitgerust met een elektrische achterklep. Een kortsluiting in de elektrisch bedienbare achterklepmodule kan leiden tot brand, of het contact aan of uit staat. De Jeep Cherokee wordt ook in Nederland verkocht.
"Eigenaren wordt geadviseerd om buiten en uit de buurt van gebouwen te parkeren totdat de terugroepactie is voltooid", meldt de autofabrikant. Stellantis werkt nog aan de terugroepactie en brengt eigenaren naar verwachting eind juni per brief op de hoogte.
Het is de derde terugroepactie sinds 2015 om het probleem te verhelpen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlandse tankstations zagen hun omzet de afgelopen weken met gemiddeld 10 tot 20 procent dalen als gevolg van de sterk gestegen brandstofprijzen. Dat zegt Martin van Eijk, voorzitter van de Nederlandse brancheorganisatie van tankstations Drive. Vooral in de grensstreken en bij tankstations langs de snelweg is het volgens hem opvallend rustig.
58 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De gestegen gasprijzen zorgen ervoor dat veel meer huiseigenaren financiering aanvragen voor het energiezuiniger maken van hun woning. Het Nationaal Warmtefonds zegt de afgelopen twee weken ruim een derde meer aanvragen te hebben ontvangen dan in dezelfde periode vorig jaar.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak is woensdag opnieuw hoger van start gegaan, geholpen door een daling van de olieprijzen. Het aandeel Unilever stond kort na de opening 0,3 procent lager na een gerucht dat het concern overweegt zijn voedingsmiddelentak af te splitsen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdboxbezorger HelloFresh verwacht dat de omzet in 2026 voor het tweede jaar op rij daalt. Volgens het Duitse bedrijf verloopt het herstel van de markt voor kant-en-klaarmaaltijden traag, terwijl winterweer aan het begin van het jaar heeft geleid tot geannuleerde leveringen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het bedrijf achter de onlinewoonwinkel Fonq heeft uitstel van betaling gekregen. Fonq Groep vroeg het verzoek dinsdag aan. De rechtbank in Utrecht heeft het uitstel verleend en twee bewindvoerders aangesteld, werd woensdag bekend.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende jaren ontstaan grote tekorten aan technisch personeel voor het onderhoud en de vernieuwing van het spoor. Dat zorgt voor vertragingen van de werkzaamheden, waardoor de kans op storingen groter wordt en er extra kosten voor spoedreparaties bij komen. Hiervoor waarschuwt de railinfrasector, zegt ProRail.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De landelijke adviesprijzen voor benzine en diesel zijn woensdag verder gestegen. Dat meldt consumentenorganisatie UnitedConsumers die de adviesprijzen van de grote oliemaatschappijen bijhoudt. Op dinsdag steeg de gemiddelde adviesprijs voor Euro95 al tot een nieuw recordniveau van meer dan 2,50 euro per liter.
4 uur geleden