Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel
NEW YORK (ANP) - Het automerk Jeep roept in de Verenigde Staten 63.000 Cherokee SUV's terug naar de garage wegens een defect waardoor de voertuigen plotseling hun vermogen kunnen verliezen. Ook functioneert de parkeerrem hierdoor mogelijk niet meer. Het krachtverlies van de motor kan het risico op een ongeluk vergroten, waarschuwt de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Of het probleem ook in Europa speelt is nog onbekend.
Hoewel er mogelijk een waarschuwingslampje brandt of bestuurders vreemde geluiden, trillingen of een verandering in rijgedrag ervaren, meldt moederbedrijf Stellantis dat krachtverlies kan leiden tot een ongeval, zonder waarschuwing. De terugroepactie heeft betrekking op bepaalde Cherokees van modeljaar 2017 tot en met 2019.
Jeeps waren vorig jaar het onderwerp van verschillende terugroepacties. Zo moesten in februari 338.000 Jeep Grand Cherokees terug naar de garage wegens een probleem met de draagarm, waardoor de bestuurder de controle over het voertuig kon verliezen. Ook riep Stellantis in die maand meer dan 1 miljoen auto' s terug, waaronder de Jeep Compass en Grand Cherokee, vanwege een softwarefout.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland bereikte zaterdag een nieuw record en is nu even hoog als die van diesel, volgt uit cijfers van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers. De adviesprijs voor Euro95 ging omhoog, van 2,728 euro vrijdag, tot 2,732 euro zaterdag. De hoogste adviesprijs tot nu toe dateert van eind september en bedroeg 2,730 euro per liter.
30 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/BELGA) - Braziliaanse aanklagers zijn een rechtszaak begonnen tegen een dochteronderneming van olieconcern Shell in het land. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 100 miljoen dollar na de dodelijke overstromingen in het zuiden van Brazilië in 2024.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de afgelopen tien jaar zijn er in Nederland ruim 4000 nieuwe loodgietersbedrijven bijgekomen. Dat blijkt uit een ANP-analyse van gegevens van de Kamer van Koophandel (KVK). In het derde kwartaal van dit jaar waren 11.500 loodgieters geregistreerd, bijna 60 procent meer dan in dezelfde periode in 2016.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
11 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
15 uur geleden