Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel

Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel

NEW YORK (ANP) - Het automerk Jeep roept in de Verenigde Staten 63.000 Cherokee SUV's terug naar de garage wegens een defect waardoor de voertuigen plotseling hun vermogen kunnen verliezen. Ook functioneert de parkeerrem hierdoor mogelijk niet meer. Het krachtverlies van de motor kan het risico op een ongeluk vergroten, waarschuwt de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Of het probleem ook in Europa speelt is nog onbekend.

Hoewel er mogelijk een waarschuwingslampje brandt of bestuurders vreemde geluiden, trillingen of een verandering in rijgedrag ervaren, meldt moederbedrijf Stellantis dat krachtverlies kan leiden tot een ongeval, zonder waarschuwing. De terugroepactie heeft betrekking op bepaalde Cherokees van modeljaar 2017 tot en met 2019.

Jeeps waren vorig jaar het onderwerp van verschillende terugroepacties. Zo moesten in februari 338.000 Jeep Grand Cherokees terug naar de garage wegens een probleem met de draagarm, waardoor de bestuurder de controle over het voertuig kon verliezen. Ook riep Stellantis in die maand meer dan 1 miljoen auto' s terug, waaronder de Jeep Compass en Grand Cherokee, vanwege een softwarefout.

Meer uit Financieel

Nobelprijs voor de Economie naar twee Amerikanen

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.

1 uur geleden
Britse media: Deloitte hielp Abramovitsj bij belastingontduiking

LONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.

1 uur geleden
KLM schort vluchten naar Riyad week langer op na aanvallen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.

1 uur geleden
Brussel: quotum van 350.000 hybride auto's uit China afgesproken

BRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.

2 uur geleden
Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

3 uur geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

4 uur geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

4 uur geleden