Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel

Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel

NEW YORK (ANP) - Het automerk Jeep roept in de Verenigde Staten 63.000 Cherokee SUV's terug naar de garage wegens een defect waardoor de voertuigen plotseling hun vermogen kunnen verliezen. Ook functioneert de parkeerrem hierdoor mogelijk niet meer. Het krachtverlies van de motor kan het risico op een ongeluk vergroten, waarschuwt de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Of het probleem ook in Europa speelt is nog onbekend.

Hoewel er mogelijk een waarschuwingslampje brandt of bestuurders vreemde geluiden, trillingen of een verandering in rijgedrag ervaren, meldt moederbedrijf Stellantis dat krachtverlies kan leiden tot een ongeval, zonder waarschuwing. De terugroepactie heeft betrekking op bepaalde Cherokees van modeljaar 2017 tot en met 2019.

Jeeps waren vorig jaar het onderwerp van verschillende terugroepacties. Zo moesten in februari 338.000 Jeep Grand Cherokees terug naar de garage wegens een probleem met de draagarm, waardoor de bestuurder de controle over het voertuig kon verliezen. Ook riep Stellantis in die maand meer dan 1 miljoen auto' s terug, waaronder de Jeep Compass en Grand Cherokee, vanwege een softwarefout.

Meer uit Financieel

Beurswaarde Nvidia met honderden miljarden omhoog na cijfers

NEW YORK (ANP) - Nvidia behoorde donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York na het openen van de boeken. Het aandeel werd zo'n 7 procent hoger gezet. Omdat de beurswaarde van Nvidia al boven de 5 biljoen dollar lag, betekent deze koersstijging dat er rond de 350 miljard dollar aan beurswaarde bij is gekomen.

40 minuten geleden
Inzamelen statiegeldflesjes ook dit jaar onder de norm

DEN HAAG (ANP) - Ook dit jaar worden minder statiegeldblikjes en -flessen ingezameld dan wettelijk vereist, verwacht de daarvoor verantwoordelijke stichting Verpact. Wel nadert de inzameling bij blikjes mogelijk de doelstelling van 90 procent.

1 uur geleden
Unilever zoekt koper voor bekend mosterdmerk Colman's

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Unilever gaat zijn bekende mosterdmerk Colman's verkopen. Daarmee wil het concern zorgen over de mededinging wegnemen, nu het zijn voedingsmiddelenactiviteiten samenvoegt met het Amerikaanse McCormick. Het gezamenlijke mosterdmarktaandeel wordt anders mogelijk te groot.

1 uur geleden
Gegevens passagiers buitgemaakt bij datalek op Britse luchthavens

MANCHESTER (ANP) - De exploitant van de Britse luchthavens van Manchester, Londen Stansted en East Midlands is getroffen door een datalek, waarbij ook gegevens van passagiers zijn buitgemaakt. Manchester Airports Group meldde donderdag dat "een onbevoegde derde partij een hoeveelheid klantgegevens" in handen heeft gekregen.

2 uur geleden
EU herhaalt: Meta moet 'verslavend ontwerp' platforms aanpakken

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel verwacht dat Meta het "verslavende ontwerp" van zijn platforms in Europa aanpakt, meldt de Europese Commissie donderdag. Dit volgt op een schikking van het techbedrijf in meerdere Amerikaanse staten over vergaande beperkingen op het gebruik van Facebook en Instagram door tieners. De Europese Commissie concludeerde in juni al dat Meta in overtreding was met digitale EU-regels met het verslavende ontwerp van Instagram en Facebook.

2 uur geleden
Kioxia en Sandisk investeren miljarden in productie geheugenchips

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Kioxia en Sandisk zijn van plan meer dan 5 biljoen yen (ongeveer 27 miljard euro) te investeren in de uitbreiding van de productiecapaciteit in Japan. Het Japanse Kioxia en zijn Amerikaanse productiepartner Sandisk willen daarmee de productie van geheugenchips, een belangrijk onderdeel voor AI-datacenters, flink opschroeven.

4 uur geleden
Minister: Duitse datacenters onder druk door groeiende vraag AI

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De sterk stijgende vraag naar kunstmatige intelligentie zet datacenters in Duitsland onder druk. Dat heeft de Duitse minister voor Digitale Zaken donderdag gezegd.

4 uur geleden