Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel
NEW YORK (ANP) - Het automerk Jeep roept in de Verenigde Staten 63.000 Cherokee SUV's terug naar de garage wegens een defect waardoor de voertuigen plotseling hun vermogen kunnen verliezen. Ook functioneert de parkeerrem hierdoor mogelijk niet meer. Het krachtverlies van de motor kan het risico op een ongeluk vergroten, waarschuwt de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Of het probleem ook in Europa speelt is nog onbekend.
Hoewel er mogelijk een waarschuwingslampje brandt of bestuurders vreemde geluiden, trillingen of een verandering in rijgedrag ervaren, meldt moederbedrijf Stellantis dat krachtverlies kan leiden tot een ongeval, zonder waarschuwing. De terugroepactie heeft betrekking op bepaalde Cherokees van modeljaar 2017 tot en met 2019.
Jeeps waren vorig jaar het onderwerp van verschillende terugroepacties. Zo moesten in februari 338.000 Jeep Grand Cherokees terug naar de garage wegens een probleem met de draagarm, waardoor de bestuurder de controle over het voertuig kon verliezen. Ook riep Stellantis in die maand meer dan 1 miljoen auto' s terug, waaronder de Jeep Compass en Grand Cherokee, vanwege een softwarefout.
Meer uit Financieel
EPE (ANP) - Budgetwinkelketen Wibra heeft in 2025 opnieuw een recordjaar neergezet, waarbij het winkelbestand ook verder toenam. De omzet steeg met meer dan een kwart tot 362 miljoen euro vergeleken met een jaar eerder. Daarnaast openden vorig jaar 63 Wibra-winkels, waarmee het totaal groeide tot 360 vestigingen.
26 minuten geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrieksorders zijn in mei met 1,9 procent gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldde het Duitse statistiekbureau Destatis. De nieuwe industriële orders, die een belangrijke indicator vormen voor de toekomstige bedrijfsactiviteit in de grootste economie van Europa, lieten daarmee onverwacht een herstel zien, na een scherpe daling van 3,2 procent in april.
44 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje verwacht dit jaar voor het eerst meer dan 100 miljoen buitenlandse toeristen te ontvangen. Dat heeft de Spaanse toerismeminister Jordi Hereu maandag gezegd.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse financiële toezichthouder Financial Conduct Authority (FCA) wil meer bevoegdheden krijgen voor strikter toezicht op AI-gebruik bij het adviseren van mensen bij persoonlijke financiële beslissingen zoals sparen, lenen of beleggen. Daarvoor pleit directeur Sheldon Mills, die bij de FCA verantwoordelijk is voor consumentenbescherming en mededinging, in een interview met zakenkrant Financial Times.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Technologie- en defensieconcern Thales neemt een belang in het Franse Exail Technologies, dat maritieme robotica en navigatiesystemen maakt. Thales meldt een bindende overeenkomst te hebben ondertekend over de overname van het belang van bijna 36 procent van de familie Gorgé. Daarbij wordt Exail gewaardeerd op 3,9 miljard euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag terughoudend begonnen aan de nieuwe week. Beleggers deden het rustig aan na de stevige koerswinsten op vrijdag, waarbij de Stoxx Europe 600, de graadmeter van de grootste zeshonderd Europese bedrijven, een nieuw slotrecord bereikte.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse omroep ITV heeft zijn media- en entertainmentdivisie verkocht aan Sky, een dochteronderneming van Comcast. Dat hebben de twee bedrijven maandag aangekondigd. Met de deal is een bedrag van 1,6 miljard pond (zo'n 1,9 miljard euro) gemoeid.
4 uur geleden