Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel

Jeep roept 63.000 Cherokees terug in VS om technisch euvel

NEW YORK (ANP) - Het automerk Jeep roept in de Verenigde Staten 63.000 Cherokee SUV's terug naar de garage wegens een defect waardoor de voertuigen plotseling hun vermogen kunnen verliezen. Ook functioneert de parkeerrem hierdoor mogelijk niet meer. Het krachtverlies van de motor kan het risico op een ongeluk vergroten, waarschuwt de Amerikaanse National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA). Of het probleem ook in Europa speelt is nog onbekend.

Hoewel er mogelijk een waarschuwingslampje brandt of bestuurders vreemde geluiden, trillingen of een verandering in rijgedrag ervaren, meldt moederbedrijf Stellantis dat krachtverlies kan leiden tot een ongeval, zonder waarschuwing. De terugroepactie heeft betrekking op bepaalde Cherokees van modeljaar 2017 tot en met 2019.

Jeeps waren vorig jaar het onderwerp van verschillende terugroepacties. Zo moesten in februari 338.000 Jeep Grand Cherokees terug naar de garage wegens een probleem met de draagarm, waardoor de bestuurder de controle over het voertuig kon verliezen. Ook riep Stellantis in die maand meer dan 1 miljoen auto' s terug, waaronder de Jeep Compass en Grand Cherokee, vanwege een softwarefout.

Meer uit Financieel

FNV: vrijdag duizenden stakers metaal en bouw om kabinetsplannen

UTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.

57 minuten geleden
Baas centrale bank Duitsland bezorgd over radicaal-rechts

BERLIJN (ANP) - De president van de Duitse centrale bank, Joachim Nagel, maakt zich zorgen over de opkomst van radicaal-rechts in zijn land. Enkele dagen na de verkiezingsoverwinning van de uiterst rechtse Alternative für Deutschland in deelstaat Saksen-Anhalt waarschuwde hij dat anti-immigratieretoriek ook voor economische tegenwind kan zorgen.

58 minuten geleden
Wall Street begint lager door aanhoudende inflatiezorgen

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met rode cijfers begonnen, na drie verliesdagen op rij. Beleggers bleven voorzichtig door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten en de almaar stijgende olieprijzen. De vrees dat de inflatie verder zal oplopen door de hogere brandstofprijzen en centrale banken de rentes gaan verhogen, zorgde voor terughoudendheid.

1 uur geleden
Prijs Brentolie stijgt tot boven 105 dollar per vat

NEW YORK (ANP) - De prijs van een vat Brentolie is donderdagmiddag gestegen tot meer dan 105 dollar per vat, waarmee olie uit Europa en het Midden-Oosten de opmars van de afgelopen tijd steeds verder doorzet. De olieprijzen gaan nu al langere tijd omhoog als gevolg van het almaar escalerende geweld in de Iranoorlog.

2 uur geleden
Heineken wil belang uitbreiden in hardseltzerproducent Stëlz

DEN HAAG (ANP) - Bierbrouwer Heineken wil zijn belang in de Nederlandse drankproducent Stëlz uitbreiden naar een meerderheidsbelang. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) onderzoekt of dit mag.

2 uur geleden
Lagarde heeft 'niets te melden' over eventueel eerder vertrek

BERLIJN (ANP) - Over een eventueel eerder vertrek van Christine Lagarde als president van de Europese Centrale Bank is "niets te melden". Dat zei ze in een toelichting op het rentebesluit van de centrale bank voor de eurozone.

2 uur geleden
CNV Jongeren hekelt uitspraken Brekelmans over parttime werken

UTRECHT (ANP) - De jongerentak van vakbond CNV hekelt de uitspraken van VVD-fractievoorzitter Ruben Brekelmans over het parttime werken van jongeren. Brekelmans pleitte in zijn Binnenhoflezing woensdag om vijf dagen werken weer als norm te stellen. Hij wees ook op de werkcultuur bij techbedrijven in China, waar mensen volgens hem 72 uur in de week werken.

2 uur geleden