Jeanine Holscher weg als topvrouw van winkelketen Blokker
AMSTERDAM (ANP) - Jeanine Holscher vertrekt begin volgend jaar als topvrouw van winkelketen Blokker. Ze wordt opgevolgd door de huidige inkoopdirecteur van Blokker, Pauline Boerman, maakte de onderneming bekend.
"Ondanks twee moeilijke coronaperiodes, gestegen huren, grondstoffenprijzen, energieprijzen en lonen, is Blokker nu zowel off- als online een sterke speler in de markt en daar ben ik Jeanine dankbaar voor", zegt Blokker-eigenaar Michiel Witteveen in een toelichting. Het bedrijf heeft ruim 4000 medewerkers in dienst.
De taken worden de komende weken overgedragen en Boerman begint op 1 januari in haar nieuwe functie. Holscher blijft als aandeelhouder aan de Mirage Retail Group, het moederbedrijf van Blokker, verbonden.
Big Bazar
Witteveen gaf vorige maand aan dat Blokker geen verlies meer maakt. Mirage Retail Group nam in 2019 de toen verlieslatende keten over van de familie Blokker. "Wij kijken vooral naar de operationele resultaten, dat is voor Blokker dit jaar nul", zei de topman eind vorige maand.
Hoewel consumenten door onder meer de hoge inflatie nu minder geld uitgeven aan spullen, draaien de winkels van Blokker volgens Witteveen erg goed. Mirage was ook de eigenaar van de inmiddels failliete Big Bazar.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
10 minuten geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Stakingen bij Lufthansa zorgen er vrijdag voor dat opnieuw honderden vluchten van het Duitse luchtvaartconcern zijn geschrapt. Ook bijna alle Lufthansa-vluchten vanaf Schiphol naar Frankfurt en München zijn geannuleerd.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De failliete aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato maakt een doorstart. Dankzij investeerder Impact First Group is het gelukt om het bedrijf nieuw leven in te blazen. Medeoprichter Bas Turk verwacht de levering van lunches na de meivakantie te kunnen hervatten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag licht lager geopend. Beleggers namen wat gas terug na de recente sterke opmars, die volgde op signalen over een waarschijnlijke verlenging van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de oorlog in Iran "vrij snel voorbij zou moeten zijn", waarmee hij zijn optimistische voorspellingen over het einde van het conflict herhaalde.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie stelt geld beschikbaar voor hulp aan vissers die door de hoge brandstofprijzen in de problemen zijn gekomen. Lidstaten van de Europese Unie mogen daarvoor geld gebruiken uit een fonds dat is bedoeld voor de verduurzaming van de visserij. Daarin zit nog zo'n 760 miljoen euro.
4 uur geleden