Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeangu Macrooy moe maar voldaan terug naar Amsterdam

Jeangu Macrooy moe maar voldaan terug naar Amsterdam

ROTTERDAM (ANP) - Jeangu Macrooy is moe maar voldaan na zijn avontuur op het Eurovisie Songfestival. Uiteraard had hij gehoopt op een hogere eindklassering maar de zanger heeft naar eigen zeggen gedaan wat hij kon.

"In de context van de competitie ben ik natuurlijk niet tevreden. Het is jammer dat je 23e wordt, maar ik ben nog steeds supertrots op wat we hebben neergezet", zei Macrooy zondag vlak voor vertrek bij zijn hotel tegen het ANP. "Ik heb echt genoten van alle stappen die we hebben gezet. Het was echt een feest dat we met zo veel publiek in Ahoy waren, dat het songfestival heeft kunnen plaatsvinden en ik ben dankbaar dat ik Nederland heb kunnen vertegenwoordigen."

Met het nummer Birth Of A New Age wilde hij een verhaal over veerkracht, empowerment en authentiek leven neerzetten. Hij hoopt dat de boodschap bij de mensen is binnengekomen en dat ze er iets aan hebben gehad.

Te moeilijk

Echter, met nul punten van de televoters, lijkt die boodschap niet helemaal te zijn aangekomen. "Of het dan toch te moeilijk was? Ik heb geen idee eigenlijk. Ik stond op het podium en heb alles gegeven, m'n hele team heeft z'n uiterste best gedaan en meer dan dat kan je niet doen. Ik heb op sociale media en persoonlijk heel mooie berichten gekregen."

Met Italië heeft het songfestival volgens Jeangu Macrooy in ieder geval een verdiende winnaar gekregen. "Ik ben super blij voor ze. Ze zaten voor ons en aan het einde van de avond stonden we ook te dansen en te springen met iedereen. Dat was te gek."

Wat hij nu gaat doen, weet hij nog niet. "Eerst drie weken slapen", lachte Macrooy voordat hij in de bus stapte op weg naar zijn woonplaats Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Haagse vervoerder haalt bussen van de weg om technisch mankement

DEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft vrijdagavond de busdienstregeling gestaakt omdat bij enkele bussen een "ernstig technisch mankement" is gevonden. Uit voorzorg worden nu alle bussen geïnspecteerd, meldt de vervoerder.

1 uur geleden
Doodgeschoten Jerryson zette vuurwapen op hoofd van slachtoffer

ROTTERDAM (ANP) - De 15-jarige Jerryson die vorig jaar in Capelle aan den IJssel door de politie werd doodgeschoten na een fatbikeroof, zette kort daarvoor een geladen vuurwapen op het hoofd van het slachtoffer. De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen een medeverdachte van de roof. In deze uitspraak valt te lezen dat Jerryson ook meermaals 'Ga van je kankerfatbike af!' riep tegen het slachtoffer.

2 uur geleden
Advocaat: Holleeder verruilt EBI voor minder strenge gevangenis

DEN HAAG (ANP) - Willem Holleeder (68) wordt vanuit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis. Zijn advocaat Chaimae Ihataren meldt vrijdag dat de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid hiertoe heeft besloten.

4 uur geleden
The Odyssey verbreekt op eerste dag records in Nederlandse bios

AMSTERDAM (ANP) - De film The Odyssey van regisseur Christopher Nolan heeft op de openingsdag in de Nederlandse bioscopen records verbroken. Het epos ging donderdag in première. Bioscoopketen Pathé heeft inmiddels al 100.000 kaartjes voor de film verkocht, waarmee het voor Pathé de beste openingsdag in jaren was. Het record stond op naam van Deadpool & Wolverine.

5 uur geleden
Weer drukke vakantiespits nu heel Nederland zomervakantie heeft

DEN HAAG (ANP) - Voor de derde vrijdag op rij staat er door vakantieverkeer veel file op de Nederlandse wegen, meldt de ANWB. Om 15.25 uur telde de verkeersdienst 433 kilometer aan vertragingen.

5 uur geleden
Defensielonen definitief 6,5 procent omhoog, later nog 2 procent

DEN HAAG (ANP) - De lonen bij Defensie gaan in september met 6,5 procent omhoog. Begin 2028 komt daar 2 procent bij, staat in het akkoord dat staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) en defensiebonden vrijdag hebben ondertekend. Ook komen er eenmalige uitkeringen.

6 uur geleden
FDF 'vreest voor veiligheid' LTO-voorzitter Ger Koopmans

APELDOORN (ANP) - Actiekoepel Farmers Defence Force (FDF) zegt te "vrezen voor de veiligheid van Ger Koopmans" na een vergadering van lokale boerenactiegroepen. Daar dreigden volgens Mark van den Oever van de FDF meerdere boeren de voorzitter van de landbouworganisatie LTO thuis op te zoeken en te castreren. Hij wil niet zeggen wie er verantwoordelijk is voor de dreigementen.

7 uur geleden