Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeangu Macrooy deelt songfestival-punten namens Nederland uit

Jeangu Macrooy deelt songfestival-punten namens Nederland uit

TURIJN (ANP) - Zanger Jeangu Macrooy gaat namens Nederland de punten weggeven tijdens het Eurovisie Songfestival in Turijn. Dat maakte hij bekend op Instagram. Vorig jaar deed Jeangu Macrooy namens Nederland mee aan het songfestival. Dit jaar staat zangeres S10 met haar nummer De Diepte op het podium in Turijn.

"Ik heb geweldig nieuws. Dit jaar ga ik de twaalf punten van Nederland weggeven. Zo spannend", zegt Macrooy in een video. "Heel veel succes aan S10 en de andere kandidaten." Vorig jaar zou eigenlijk voormalig winnaar Duncan Laurence de punten uitdelen. Hij raakte echter besmet met het coronavirus, waarop Romy Monteiro die taak op zich nam.

Macrooy eindigde vorig jaar met zijn nummer Birth Of A New Age op de 23e plek.

Meer uit Binnenland

Kristallnachtherdenking Portugese Synagoge Amsterdam drukbezocht

AMSTERDAM (ANP) - "Het is onacceptabel dat Joden zich, tachtig jaar na de Holocaust, nog steeds onveilig voelen." Dat zei Karin Prien zondagmiddag tijdens de Nationale Kristallnachtherdenking in de vrijwel volledig gevulde Portugese Synagoge in Amsterdam. Volgens de Duitse minister van Onderwijs is het kennen van de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog, wat iedereen wel doet, niet genoeg om herhaling te voorkomen.

41 minuten geleden
Man (58) aangehouden om grote brand bij autobedrijf Leeuwarden

LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met de grote brand bij een autorecyclingbedrijf in Leeuwarden, die woedde in de nacht van vrijdag op zaterdag. De politie bevestigt berichtgeving hierover door Omrop Fryslân.

3 uur geleden
Temperatuur begin van de week ver boven gemiddelde voor november

HOUTEN (ANP) - Het wordt deze week bijzonder zacht voor de tijd van het jaar. Weeronline meldt dat de temperatuur donderdag tot ongeveer 18 graden kan oplopen. Dat is twee keer zoveel als de gemiddelde temperatuur voor halverwege november, die rond de 9 graden ligt.

4 uur geleden
Nederlandse komt om door ruwe zee bij vakantie-eiland Tenerife

PUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Een 79-jarige vrouw uit Groningen is om het leven gekomen door zeer hoge golven die het Spaanse eiland Tenerife hebben getroffen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt berichtgeving van de krant El Día. Buitenlandse Zaken verleent consulaire bijstand aan haar familie.

8 uur geleden
Vallende sterren te zien in Nederland vanaf komend weekend

HOUTEN (ANP) - De meteorenzwerm Leoniden trekt vanaf volgend weekend voorbij. Volgens Weeronline zijn in een aantal nachten dan meer vallende sterren te zien dan normaal. Het beste moment om te kijken is maandagochtend 17 november om 06.00 uur, stelt het weerbureau.

10 uur geleden
Vrouw gewond bij schietincident Rotterdam, twee aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Op het Kralingseplein in Rotterdam is bij een schietincident in de nacht van zaterdag op zondag een vrouw gewond geraakt. Er zijn twee mannen aangehouden, meldt de politie op X.

15 uur geleden
Veel schade door brand in Etten-Leur

ETTEN-LEUR (ANP) - De brandweer heeft zaterdagavond veel werk gehad aan het blussen van een brand aan de Orgelhof in Etten-Leur, meldt de politie op X. De schade is groot, maar er zijn geen gewonden gevallen.

16 uur geleden