Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JDE Peet's gaat productie aluminium koffiecapsules flink verhogen

JDE Peet's gaat productie aluminium koffiecapsules flink verhogen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - JDE Peet's gaat de productie van aluminium koffiecapsules fors verhogen omdat de vraag sterk toeneemt, ook door de coronacrisis. Daarmee gaat het moederbedrijf van Douwe Egberts ook sterker de concurrentie aan met het Zwitserse Nestlé, dat nu koploper is bij koffiecapsules met zijn merk Nespresso.

JDE Peet's trekt 110 miljoen euro uit om de productiecapaciteit met 60 procent uit te breiden in de komende anderhalf jaar. Er wordt begonnen met nieuwe productielijnen in de fabriek in het Franse Andrézieux. Daar worden sinds 2016 aluminium koffiecapsules gemaakt en onlangs werd het 10 miljardste exemplaar geproduceerd. JDE Peet's maakt meer dan vierhonderd soorten koffie in Andrézieux.

JDE Peet's zou nu ongeveer 13 procent hebben van de zogenoemde Single Serve-koffiemarkt. Die markt heeft volgens kenners momenteel een waarde van 17 miljard euro en groeit naar verwachting naar 23 miljard euro in 2024. "Door deze nieuwe strategische investering wordt verzekerd dat JDE Peet's goed is gepositioneerd in de markt nu deze categorie blijft groeien", aldus topman Fabien Simon van het beursgenoteerde koffie- en theebedrijf.

Meer uit Financieel

Airbnb probeert verzwakte reislust Amerikanen weer aan te jagen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Verhuurplatform Airbnb laat gasten in de Verenigde Staten voortaan accommodaties boeken zonder dat ze direct hoeven te betalen. Op die manier hoopt het verhuurplatform voor bijvoorbeeld vakantieverblijven Amerikanen aan te sporen meer te boeken. Airbnb heeft er de laatste tijd last van dat de reislust onder Amerikanen is verzwakt.

28 minuten geleden
Tractorfabrikant Deere zakt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Deere behoorde donderdag tot de dalers op de beurzen in New York. De fabrikant van tractoren en andere landbouwmachines zag de winst in het afgelopen kwartaal met ruim een kwart dalen en werd ook iets negatiever over de winstverwachting voor het hele boekjaar.

1 uur geleden
Bloomberg: stookolie-export Rusland hoogst sinds begin oorlog

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische export van stookolie is begin deze maand gestegen naar het hoogste niveau sinds het begin van de oorlog in Oekraïne. De Russische uitvoer van olieproducten in het algemeen liep daarnaast op tot het hoogste niveau in maanden, ondanks meer Oekraïense droneaanvallen op Russische raffinaderijen in de aanloop naar de top tussen Donald Trump en Vladimir Poetin vrijdag.

1 uur geleden
WhatsApp beschuldigt Rusland van poging tot blokkeren app

MENLO PARK (ANP/RTR/AFP) - WhatsApp zegt dat de Russische overheid de berichtendienst probeert te blokkeren, omdat de app de communicatie tussen gebruikers beveiligt. Het dochterbedrijf van Meta belooft zich in te spannen om versleutelde communicatiediensten te blijven aanbieden in Rusland, waar strenge censuur is.

3 uur geleden
Recordaantal mensen met een AOW-uitkering

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen met een AOW-uitkering in Nederland is in een jaar met 1,9 procent gestegen tot een nieuw record van bijna 3,7 miljoen. Dit zijn bijna 70.000 meer AOW-gerechtigden dan eind juni vorig jaar, maakte de Sociale Verzekeringsbank (SVB) donderdag bekend.

4 uur geleden
Bierbrouwer Carlsberg heeft last van sombere consument

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Bierbrouwer Carlsberg voelt dat consumenten minder snel geld uitgeven aan bier en andere dranken. Na jaren van stevige prijsstijgingen in de supermarkt en de kroeg dragen internationale handelsspanningen nu bij aan onzekerheid onder consumenten, zei topman Jacob Aarup-Andersen.

5 uur geleden
Bescherm kwetsbare mensen tegen faillissement Groupcard, zegt FNV

UTRECHT (ANP) - Bescherm kwetsbare inwoners tegen het faillissement van Groupcard, een bedrijf dat voor gemeenten tegoedpassen regelde. Garandeer dat ze hun tegoed kunnen gebruiken. Die oproep doet vakbond FNV aan gemeenten die met Groupcard werkten en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG).

5 uur geleden