JD.com en banken onderuit op fors lagere Aziatische beurzen
HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern JD.com ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong na tegenvallende resultaten. Ook de bankensector stond onder druk in navolging van de verkoopgolf onder Amerikaanse branchegenoten. De vier grote Amerikaanse banken Bank of America, Wells Fargo, JPMorgan Chase en Citigroup zagen donderdag op Wall Street ruim 50 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door zorgen over de stijgende rentes.
De zorgen in de bankensector werden aangewakkerd door problemen bij de kleinere Amerikaanse bank SVB Financial Group, een in Silicon Valley gevestigde geldschieter. Hoewel hogere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor banken, hebben veel kleinere banken veel leningen afgesloten toen de rentes nog heel laag waren. Nu de rentes in rap tempo oplopen, dreigen ze in de problemen te komen.
JD.com zakte dik 11 procent in Hongkong door een tegenvallende omzetgroei in het afgelopen kwartaal. De grotere rivaal Alibaba verloor ruim 3 procent. Ook de autofabrikanten Geely Automobile en BYD stonden onder druk door de zorgen over achterblijvende verkopen en zakten bijna 5 procent. De Britse bank HSBC, die ook een notering heeft in Hongkong, daalde bijna 3 procent. De Hang Seng-index raakte daardoor tussentijds 2,4 procent kwijt en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,9 procent.
Japan
De Nikkei in Tokio sloot de week 1,7 procent lager af. Beleggers verwerkten het besluit van de Bank of Japan om het ruime stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten. De Japanse centrale bank is de enige van de grote centrale banken in de wereld die de rente nog niet heeft verhoogd. Dat komt doordat de inflatie in het land ondanks een stevige toename nog altijd veel lager is dan in andere grote economieën. Het was de laatste beleidsvergadering van de zittende gouverneur Haruhiko Kuroda, die in april vertrekt en wordt opgevolgd door Kazuo Ueda.
Ook de Japanse banken verloren terrein. Mitsubishi UFJ Financial en Sumitomo Mitsui Financial raakten tot ruim 5 procent kwijt. De grote Australische banken stonden eveneens onder druk. Zo verloren National Australia Bank, Commonwealth Bank of Australia en Westpac Banking tot ruim 3 procent. De All Ordinaries in Sydney leverde daardoor 2,3 procent in. In Seoul ging de Kospi 1,1 procent omlaag.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in april meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3,4 procent, na een stijging van 3,2 procent in maart. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 2,6 procent hoger dan een jaar geleden.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Vertegenwoordigers uit het Duitse bedrijfsleven bezoeken binnenkort een economisch forum in de Russische stad Sint-Petersburg, na vier jaar afwezigheid door de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.
19 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.
1 dag geleden