JD.com en banken onderuit op fors lagere Aziatische beurzen
HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern JD.com ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong na tegenvallende resultaten. Ook de bankensector stond onder druk in navolging van de verkoopgolf onder Amerikaanse branchegenoten. De vier grote Amerikaanse banken Bank of America, Wells Fargo, JPMorgan Chase en Citigroup zagen donderdag op Wall Street ruim 50 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door zorgen over de stijgende rentes.
De zorgen in de bankensector werden aangewakkerd door problemen bij de kleinere Amerikaanse bank SVB Financial Group, een in Silicon Valley gevestigde geldschieter. Hoewel hogere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor banken, hebben veel kleinere banken veel leningen afgesloten toen de rentes nog heel laag waren. Nu de rentes in rap tempo oplopen, dreigen ze in de problemen te komen.
JD.com zakte dik 11 procent in Hongkong door een tegenvallende omzetgroei in het afgelopen kwartaal. De grotere rivaal Alibaba verloor ruim 3 procent. Ook de autofabrikanten Geely Automobile en BYD stonden onder druk door de zorgen over achterblijvende verkopen en zakten bijna 5 procent. De Britse bank HSBC, die ook een notering heeft in Hongkong, daalde bijna 3 procent. De Hang Seng-index raakte daardoor tussentijds 2,4 procent kwijt en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,9 procent.
Japan
De Nikkei in Tokio sloot de week 1,7 procent lager af. Beleggers verwerkten het besluit van de Bank of Japan om het ruime stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten. De Japanse centrale bank is de enige van de grote centrale banken in de wereld die de rente nog niet heeft verhoogd. Dat komt doordat de inflatie in het land ondanks een stevige toename nog altijd veel lager is dan in andere grote economieën. Het was de laatste beleidsvergadering van de zittende gouverneur Haruhiko Kuroda, die in april vertrekt en wordt opgevolgd door Kazuo Ueda.
Ook de Japanse banken verloren terrein. Mitsubishi UFJ Financial en Sumitomo Mitsui Financial raakten tot ruim 5 procent kwijt. De grote Australische banken stonden eveneens onder druk. Zo verloren National Australia Bank, Commonwealth Bank of Australia en Westpac Banking tot ruim 3 procent. De All Ordinaries in Sydney leverde daardoor 2,3 procent in. In Seoul ging de Kospi 1,1 procent omlaag.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden