JD.com en banken onderuit op fors lagere Aziatische beurzen
HONGKONG (ANP) - Het Chinese webwinkelconcern JD.com ging vrijdag hard onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong na tegenvallende resultaten. Ook de bankensector stond onder druk in navolging van de verkoopgolf onder Amerikaanse branchegenoten. De vier grote Amerikaanse banken Bank of America, Wells Fargo, JPMorgan Chase en Citigroup zagen donderdag op Wall Street ruim 50 miljard dollar aan beurswaarde verdampen door zorgen over de stijgende rentes.
De zorgen in de bankensector werden aangewakkerd door problemen bij de kleinere Amerikaanse bank SVB Financial Group, een in Silicon Valley gevestigde geldschieter. Hoewel hogere rentetarieven over het algemeen gunstig zijn voor banken, hebben veel kleinere banken veel leningen afgesloten toen de rentes nog heel laag waren. Nu de rentes in rap tempo oplopen, dreigen ze in de problemen te komen.
JD.com zakte dik 11 procent in Hongkong door een tegenvallende omzetgroei in het afgelopen kwartaal. De grotere rivaal Alibaba verloor ruim 3 procent. Ook de autofabrikanten Geely Automobile en BYD stonden onder druk door de zorgen over achterblijvende verkopen en zakten bijna 5 procent. De Britse bank HSBC, die ook een notering heeft in Hongkong, daalde bijna 3 procent. De Hang Seng-index raakte daardoor tussentijds 2,4 procent kwijt en de hoofdindex in Shanghai verloor 0,9 procent.
Japan
De Nikkei in Tokio sloot de week 1,7 procent lager af. Beleggers verwerkten het besluit van de Bank of Japan om het ruime stimuleringsbeleid ongewijzigd te laten. De Japanse centrale bank is de enige van de grote centrale banken in de wereld die de rente nog niet heeft verhoogd. Dat komt doordat de inflatie in het land ondanks een stevige toename nog altijd veel lager is dan in andere grote economieën. Het was de laatste beleidsvergadering van de zittende gouverneur Haruhiko Kuroda, die in april vertrekt en wordt opgevolgd door Kazuo Ueda.
Ook de Japanse banken verloren terrein. Mitsubishi UFJ Financial en Sumitomo Mitsui Financial raakten tot ruim 5 procent kwijt. De grote Australische banken stonden eveneens onder druk. Zo verloren National Australia Bank, Commonwealth Bank of Australia en Westpac Banking tot ruim 3 procent. De All Ordinaries in Sydney leverde daardoor 2,3 procent in. In Seoul ging de Kospi 1,1 procent omlaag.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.
23 minuten geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van nieuwe motoren in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar met 19 procent gestegen tot 5931 exemplaren, een nieuw record. In dezelfde periode daalde het aantal verkochte gebruikte motorfietsen licht, tot 33.883 stuks. Dat maakte RDC, het databedrijf dat voertuigregistraties bijhoudt, dinsdag bekend.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers kochten in maart ruim 66 procent meer nieuwe elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop is fors gestegen vanwege de sterk gestegen benzineprijzen, meldt de Duitse nationale autoriteit voor motorvoertuigen. In totaal werden er in maart 71.000 elektrische voertuigen geregistreerd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine verliezen aan de dag begonnen. Beleggers wachten de naderende deadline af die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gegeven voor Iran om tot een akkoord over een staakt-het-vuren te komen. Hij gebruikte op sociale media escalerend taalgebruik en zei dat "een volledige beschaving zal sterven".
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse Commerzbank ziet momenteel geen basis voor een deal met de Italiaanse bank UniCredit. Volgens de tweede bank van Duitsland brengt het onvoldoende toegevoegde waarde voor de aandeelhouders. UniCredit deed in maart een overnamevoorstel, waarmee in totaal zo'n 35 miljard euro gemoeid zou zijn.
5 uur geleden