Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

J.D. Vance beëdigd als vicepresident VS

J.D. Vance beëdigd als vicepresident VS

WASHINGTON (ANP) - J.D. Vance is beëdigd als vicepresident van de Verenigde Staten. De 40-jarige politicus legde de ambtseed af in het Capitool in hoofdstad Washington.

Vance is een van de jongste vicepresidenten in de Amerikaanse geschiedenis. Hij geldt ook als een politieke nieuwkomer, die in 2023 als senator uit Ohio zijn entree maakte in de landelijke politiek.

De 38 jaar oudere Trump krijgt een vicepresident die vroeger bijzonder kritisch over hem was. Vance, auteur van de bestseller Hillbilly Elegy, heeft zijn huidige politieke baas een idioot genoemd en zou Trump ook met Adolf Hitler hebben vergeleken. Later bekeerde Vance zich tot het MAGA-gedachtegoed.

Ambtsperiode

Trump had in zijn eerste ambtsperiode een andere vicepresident, de zeer gelovige Mike Pence. Die weigerde Trump te steunen in zijn pogingen om aan de macht te blijven na zijn verkiezingsnederlaag in 2020. Aanhangers van Trump scandeerden tijdens de Capitoolbestorming dat de vicepresident opgehangen moest worden.

Pence deed later een poging om zelf de presidentskandidaat van de Republikeinen te worden voor de verkiezingen in 2024. Hij trok zich na enige tijd terug uit de Republikeinse voorverkiezingen, die Trump later moeiteloos won. Pence woonde maandag wel de beëdiging van Trump bij. Zijn vrouw Karen Pence was niet aanwezig.

Meer uit Buitenland

Tusk na onrust bij hof: oppositie wil democratie vernietigen

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.

14 minuten geleden
Rubio: Washington niet betrokken bij vlucht Bolsonaro

ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.

1 uur geleden
Jongerenprotesten monden uit in rellen in Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.

2 uur geleden
Spaanse media: meer dan 500 migranten uit zee gered

MADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.

3 uur geleden
Weg vrij voor linkse coalitieonderhandelingen in Berlijn

BERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.

4 uur geleden
Rellen bij 'halloweenprotest' in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen 'grootschalige terreuraanslag'

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.

5 uur geleden