Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

J.D. Vance beëdigd als vicepresident VS

J.D. Vance beëdigd als vicepresident VS

WASHINGTON (ANP) - J.D. Vance is beëdigd als vicepresident van de Verenigde Staten. De 40-jarige politicus legde de ambtseed af in het Capitool in hoofdstad Washington.

Vance is een van de jongste vicepresidenten in de Amerikaanse geschiedenis. Hij geldt ook als een politieke nieuwkomer, die in 2023 als senator uit Ohio zijn entree maakte in de landelijke politiek.

De 38 jaar oudere Trump krijgt een vicepresident die vroeger bijzonder kritisch over hem was. Vance, auteur van de bestseller Hillbilly Elegy, heeft zijn huidige politieke baas een idioot genoemd en zou Trump ook met Adolf Hitler hebben vergeleken. Later bekeerde Vance zich tot het MAGA-gedachtegoed.

Ambtsperiode

Trump had in zijn eerste ambtsperiode een andere vicepresident, de zeer gelovige Mike Pence. Die weigerde Trump te steunen in zijn pogingen om aan de macht te blijven na zijn verkiezingsnederlaag in 2020. Aanhangers van Trump scandeerden tijdens de Capitoolbestorming dat de vicepresident opgehangen moest worden.

Pence deed later een poging om zelf de presidentskandidaat van de Republikeinen te worden voor de verkiezingen in 2024. Hij trok zich na enige tijd terug uit de Republikeinse voorverkiezingen, die Trump later moeiteloos won. Pence woonde maandag wel de beëdiging van Trump bij. Zijn vrouw Karen Pence was niet aanwezig.

Meer uit Buitenland

Justitie bevestigt aanhouding voormalige Duitse inlichtingenchef

KARLSRUHE (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft de aanhouding van oud-inlichtingenchef August Hanning en zijn voormalige stafchef bevestigd. De twee werden opgepakt in Beieren en Noordrijn-Westfalen en er worden huiszoekingen gedaan in hun panden in Berlijn, staat in een persbericht. De arrestaties werden eerder gemeld door media.

39 minuten geleden
Kenia meldt eerste ebolageval, patiënt overleden

NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is voor het eerst een ebolageval vastgesteld, meldt de minister van Gezondheid Aden Duale. Het gaat om een Keniaanse burger die in de Democratische Republiek Congo heeft gewoond, waar momenteel een grote uitbraak van het dodelijke virus woedt. De Keniaanse patiënt is overleden.

1 uur geleden
Von der Leyen: EU moet meer schone elektriciteit gebruiken

STRAATSBURG (ANP) - De EU moet "vandaag nog strategische keuzes maken om onze energieonafhankelijkheid voor de toekomst veilig te stellen". Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie dinsdag. Dat betekent volgens haar dat de EU fossiele brandstoffen moet vervangen door "schone elektriciteit die hier in Europa wordt opgewekt".

1 uur geleden
Gewonden bij aanvallen op twee Saudische luchthavens

NAJRAN/JAZAN (ANP/AFP) - Drie mensen zijn lichtgewond geraakt bij aanvallen op twee vliegvelden in Saudi-Arabië. Dat meldt de Saudische luchtvaartautoriteit. Het gaat om de internationale vliegvelden voor burgerluchtvaart bij de Saudische steden Jizan en Najran, nabij de grens met Jemen.

1 uur geleden
Media: voormalige Duitse inlichtingenchef opgepakt

BERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens hebben gekocht van iemand binnen de BND.

1 uur geleden
Von der Leyen wil geen grote bezuinigingen op meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.

1 uur geleden
Franse minister verdedigt politieoptreden bij schoolprotesten

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.

1 uur geleden