Jaspers uitgeschakeld op WK driebanden
RANDERS (ANP) - Biljarter Dick Jaspers is uitgeschakeld op het wereldkampioenschap driebanden. In de Deense plaats Randers verloor de Brabantse titelverdediger in de achtste finale van de Turk Semih Sayginer. In twintig beurten maakten deze 40 caramboles, tegen Jaspers 29. Sayginer had een moyenne van 2,000, tegen Jaspers 1,450.
Zo kwam er een onverwacht einde aan een tot dan goed verlopen toernooi voor Jaspers. De nummer 1 van de wereld had al zijn poulewedstrijden met overmacht gewonnen. In de eerste fase van de knock-outfase won hij bovendien overtuigend van Dustin Jäschke, de Duitser die hij ook al in de groepsfase had verslagen.
Ook tegen Sayginer ging Jasper goed van start en al na vier beurten had hij een voorsprong van 17-0. Meteen na de pauze kwam zijn Turkse opponent, na een serie van tien, voor het eerst op voorsprong (21-20). Daarna zette hij bij 28-29 de beslissende serie in.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Iga Świątek is in de vierde ronde van de US Open uitgeschakeld. De als achtste geplaatste Poolse ging in twee sets onderuit tegen de Chinese Zheng Qinwen, die het hoofdtoernooi via de kwalificaties had bereikt. Zheng won met 7-5 6-3.
32 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Vijf Nederlandse atleten mogen individueel meedoen aan de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship, komend weekeinde in Boedapest. Femke Broeders-Bol, Nadine Visser, Lieke Klaver, Maureen Koster en Jonas Phijffers dingen op hun onderdelen mee naar een deel uit de met 10 miljoen dollar gevulde prijzenpot. De winnaar van elk individueel onderdeel ontvangt 150.000 dollar (omgerekend 130.000 euro).
5 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De politie in Duitsland is een onderzoek gestart naar de mishandeling van de Duitse judoka Timo Cavelius. De olympiër belandde in het ziekenhuis met een kaakfractuur en twee gebroken tanden na een competitiewedstrijd in Leipzig.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz doet in februari mee aan het ABN AMRO Open. Dat meldt de organisatie van het Rotterdamse tennisevenement. De 23-jarige Alcaraz won het toernooi in 2025. Dit jaar zou de Spanjaard ook meedoen, maar meldde hij zich af omdat hij te vermoeid was.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton treft in de kwartfinale van de US Open titelverdediger Carlos Alcaraz. Shelton, de nummer 8 van de plaatsingslijst, rekende in zijn partij uit de vierde ronde overtuigend af met de Griek Stefanos Tsitsipas. Hij won in drie sets: 6-2 6-3 6-4.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de US Open. De Spaanse titelverdediger was in drie sets te sterk voor de Amerikaan Tommy Paul: 6-4 6-3 6-4.
21 uur geledenMONZA (ANP/RTR) - Lewis Hamilton pleit voor schriftelijke gedragsregels bij Ferrari na de aanrijding met teamgenoot Charles Leclerc aan het begin van de Grote Prijs van Italië. Dat zei de zevenvoudig Britse wereldkampioen in de Formule 1 tegen de media na zijn zesde plaats in Monza. "Toen ik bij Mercedes zat, hadden we gedragsregels opgeschreven. En daardoor ging het nooit echt mis", zei Hamilton.
22 uur geleden