Jaspers uitgeschakeld op WK driebanden
RANDERS (ANP) - Biljarter Dick Jaspers is uitgeschakeld op het wereldkampioenschap driebanden. In de Deense plaats Randers verloor de Brabantse titelverdediger in de achtste finale van de Turk Semih Sayginer. In twintig beurten maakten deze 40 caramboles, tegen Jaspers 29. Sayginer had een moyenne van 2,000, tegen Jaspers 1,450.
Zo kwam er een onverwacht einde aan een tot dan goed verlopen toernooi voor Jaspers. De nummer 1 van de wereld had al zijn poulewedstrijden met overmacht gewonnen. In de eerste fase van de knock-outfase won hij bovendien overtuigend van Dustin Jäschke, de Duitser die hij ook al in de groepsfase had verslagen.
Ook tegen Sayginer ging Jasper goed van start en al na vier beurten had hij een voorsprong van 17-0. Meteen na de pauze kwam zijn Turkse opponent, na een serie van tien, voor het eerst op voorsprong (21-20). Daarna zette hij bij 28-29 de beslissende serie in.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
6 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden