Jarige zwemmer Kamminga behaalt gedeelde zege op 50 meter
DOHA (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zijn 26ste verjaardag extra glans gegeven met winst op de 50 meter schoolslag tijdens de wereldbekerwedstrijden op de kortebaan in Qatar. Ook Ranomi Kromowidjojo en Kira Toussaint wonnen hun races op respectievelijk de 50 meter vlinderslag en 100 meter rugslag. Jesse Puts stond net naast het podium op de 100 meter vrije slag.
Kamminga moest de zege delen met de Sloveen Peter Stevens. Beiden klokten 26,10. De Duitser Fabian Schwingenschlogl (26,17) werd derde. "Het was een goede race en een mooie tijd. Ik ben blij met de eerste plaats, al is het altijd gek om die te moeten delen’’, zei Kamminga.
Voor Kromowidjojo was haar race op de 50 meter vlinderslag (24,74) een goede mogelijkheid om de nodige details goed in te vullen in een sterk veld. "Het was super om te zwemmen tegen de Australische wereldtoppers Emma McKeon en Holly Barratt. Het gaat om de kleinste dingetjes, maar alles pakte vandaag heel goed uit." Barratt (25,06) werd tweede en McKeon (25,07) tikte als derde aan.
Missertje
Toussaint (55,79) bleef de Zweedse Michelle Coleman (57,23) en de Australische Madison Wilson (58,64) ruim voor ondanks een missertje bij het eerste keerpunt. "Ik moest de tweede 50 meter daardoor flink aanzetten. Ik was bang dat me dat veel extra energie zou kosten, maar gelukkig was dat niet het geval."
Puts (47,34) lag na 50 meter nog derde. In het tweede deel werd hij gepasseerd door de Zuid-Koreaan Sunwoo Hwang (46,46). De Australiër Kyle Chalmers (45,03) won het koningsnummer.
Meer uit Sport
RAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
1 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
6 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
7 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.
15 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.
15 uur geleden