Jarige zwemmer Kamminga behaalt gedeelde zege op 50 meter
DOHA (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zijn 26ste verjaardag extra glans gegeven met winst op de 50 meter schoolslag tijdens de wereldbekerwedstrijden op de kortebaan in Qatar. Ook Ranomi Kromowidjojo en Kira Toussaint wonnen hun races op respectievelijk de 50 meter vlinderslag en 100 meter rugslag. Jesse Puts stond net naast het podium op de 100 meter vrije slag.
Kamminga moest de zege delen met de Sloveen Peter Stevens. Beiden klokten 26,10. De Duitser Fabian Schwingenschlogl (26,17) werd derde. "Het was een goede race en een mooie tijd. Ik ben blij met de eerste plaats, al is het altijd gek om die te moeten delen’’, zei Kamminga.
Voor Kromowidjojo was haar race op de 50 meter vlinderslag (24,74) een goede mogelijkheid om de nodige details goed in te vullen in een sterk veld. "Het was super om te zwemmen tegen de Australische wereldtoppers Emma McKeon en Holly Barratt. Het gaat om de kleinste dingetjes, maar alles pakte vandaag heel goed uit." Barratt (25,06) werd tweede en McKeon (25,07) tikte als derde aan.
Missertje
Toussaint (55,79) bleef de Zweedse Michelle Coleman (57,23) en de Australische Madison Wilson (58,64) ruim voor ondanks een missertje bij het eerste keerpunt. "Ik moest de tweede 50 meter daardoor flink aanzetten. Ik was bang dat me dat veel extra energie zou kosten, maar gelukkig was dat niet het geval."
Puts (47,34) lag na 50 meter nog derde. In het tweede deel werd hij gepasseerd door de Zuid-Koreaan Sunwoo Hwang (46,46). De Australiër Kyle Chalmers (45,03) won het koningsnummer.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
2 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geleden