Jarige zwemmer Kamminga behaalt gedeelde zege op 50 meter
DOHA (ANP) - Zwemmer Arno Kamminga heeft zijn 26ste verjaardag extra glans gegeven met winst op de 50 meter schoolslag tijdens de wereldbekerwedstrijden op de kortebaan in Qatar. Ook Ranomi Kromowidjojo en Kira Toussaint wonnen hun races op respectievelijk de 50 meter vlinderslag en 100 meter rugslag. Jesse Puts stond net naast het podium op de 100 meter vrije slag.
Kamminga moest de zege delen met de Sloveen Peter Stevens. Beiden klokten 26,10. De Duitser Fabian Schwingenschlogl (26,17) werd derde. "Het was een goede race en een mooie tijd. Ik ben blij met de eerste plaats, al is het altijd gek om die te moeten delen’’, zei Kamminga.
Voor Kromowidjojo was haar race op de 50 meter vlinderslag (24,74) een goede mogelijkheid om de nodige details goed in te vullen in een sterk veld. "Het was super om te zwemmen tegen de Australische wereldtoppers Emma McKeon en Holly Barratt. Het gaat om de kleinste dingetjes, maar alles pakte vandaag heel goed uit." Barratt (25,06) werd tweede en McKeon (25,07) tikte als derde aan.
Missertje
Toussaint (55,79) bleef de Zweedse Michelle Coleman (57,23) en de Australische Madison Wilson (58,64) ruim voor ondanks een missertje bij het eerste keerpunt. "Ik moest de tweede 50 meter daardoor flink aanzetten. Ik was bang dat me dat veel extra energie zou kosten, maar gelukkig was dat niet het geval."
Puts (47,34) lag na 50 meter nog derde. In het tweede deel werd hij gepasseerd door de Zuid-Koreaan Sunwoo Hwang (46,46). De Australiër Kyle Chalmers (45,03) won het koningsnummer.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
5 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
19 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
20 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
21 uur geleden