Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarige Verstappen klokt tweede tijd in eerste training Singapore

Jarige Verstappen klokt tweede tijd in eerste training Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft op zijn 25e verjaardag de tweede tijd neergezet in de eerste vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De Nederlandse coureur van Red Bull stond lang bovenaan de tijdenlijst, maar aan het einde van de training dook Lewis Hamilton in de Mercedes met 1.43,033 net onder de beste tijd van Verstappen (1.43,117).

Ferrari-coureur Charles Leclerc eindigde op het stratencircuit van Marina Bay als derde, op vier tienden van een seconde van de Brit. Ook Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Verstappen, zat als nummer 4 van de uitslag nog binnen een seconde van Hamilton.

Verstappen kan zondag al zijn tweede wereldtitel binnenhalen, al is hij daarbij wel afhankelijk van de resultaten van Leclerc en Pérez. De kopman van Red Bull acht zelf de kans realistischer dat hij volgende week in Japan weer wereldkampioen wordt.

Formule 1 terug in Singapore

De Formule 1 is na drie jaar terug in Singapore. In 2020 en 2021 werd vanwege de coronapandemie niet geracet over het Aziatische stratencircuit. De Duitser Sebastian Vettel won in 2019 in een Ferrari de laatste editie van de GP van Singapore, Verstappen eindigde toen als derde.

Lance Stroll zorgde ervoor dat de eerste training even moest stilgelegd. Met nog ruim een kwartier te gaan, raakte de Canadees met de achterkant van zijn Aston Martin de muur. Het team adviseerde hem de beschadigde auto direct aan de kant te zetten, om verdere schade te voorkomen.

Concurrenten Verstappen

Leclerc bekeek het eerste half uur van de training vanuit de pits, omdat de Ferrari-monteurs bezig waren met de remmen van zijn auto. De nummer 2 van de WK-stand kon in het laatste half uur alsnog heel wat rondes rijden. Alex Albon kwam de training zonder problemen door. De Thaise coureur van Williams miste drie weken geleden de GP van Italië vanwege een blindedarmontsteking. Zijn Nederlandse vervanger Nyck de Vries eindigde op Monza als negende en pakte zo bij zijn Formule 1-debuut 2 punten. Albon is inmiddels hersteld en kan in Singapore weer racen.

Om 15.00 uur begint de tweede training. Zaterdag is de kwalificatie voor de race van zondag, die dan om 14.00 uur van start gaat.

Meer uit Sport

Titelverdedigster Świątek met moeite naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.

2 uur geleden
De Jong na zege in vijf sets op Hijikata door op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.

3 uur geleden
Wielrenner Edoardo Affini hersteld van val en start in Tour

BARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.

8 uur geleden
Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

1 dag geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

1 dag geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

1 dag geleden