Jarige Timber moet bij Oranje wijken voor De Ligt
AMSTERDAM (ANP) - Jurriën Timber is zijn basisplaats kwijt bij het Nederlands elftal. De verdediger van Ajax moet op zijn 20e verjaardag plaatsmaken voor de herstelde Matthijs de Ligt en start op de bank tegen Oostenrijk.
De overige tien basisspelers van het tweede duel van Oranje op het EK begonnen zondag ook aan het duel met Oekraïne (3-2). Wout Weghorst speelt weer naast Memphis Depay voorin. Patrick van Aanholt krijgt op de linkerflank opnieuw de voorkeur boven Owen Wijndal. De 38-jarige Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Nederland.
Oranje plaatst zich met een zege op Oostenrijk als groepswinnaar voor de achtste finales van het EK. Oranje neemt het dan op 27 juni in Boedapest op tegen de nummer 3 van groep D, E of F. In het Ferenc Puskásstadion van de Hongaarse hoofdstad zijn zo'n 53.000 toeschouwers welkom.
Bij Oostenrijk ontbreekt de geschorste Marko Arnautovic. De aanvaller is geschorst omdat hij zondag een speler van Noord-Macedonië beledigde. Er werd gesuggereerd dat zijn uitlatingen racistisch waren. De aanleiding voor zijn woede-uitbarsting was onduidelijk.
Opstellingen:
Nederland: Stekelenburg; Dumfries, De Ligt, De Vrij, Blind en Van Aanholt; De Roon, Wijnaldum en Frenkie de Jong; Weghorst en Depay.
Oostenrijk: Bachmann; Lainer, Dragovic, Hinteregger en Ulmer; Baumgartner, Schlager, Laimer en Alaba; Sabitzer en Gregoritsch.
Meer uit Voetbal
BERMUDA (ANP) - Curaçao heeft met winst op Bermuda een belangrijke stap gezet op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat won de uitwedstrijd met 0-7. Curaçao plaatste zich nog nooit voor de eindronde van een WK voetbal.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft met een 4-0-thuiszege in Paramaribo op El Salvador een volgende stap gezet richting het WK voetbal van volgend jaar. De 'Natio' van bondscoach Stanley Menzo kan zich volgende week in de uitwedstrijd tegen Guatemala voor het eerst in de geschiedenis plaatsen voor het eindtoernooi.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk is zeker van het WK voetbal. De Fransen hadden op donderdagavond aan een 4-0-overwinning op Oekraïne genoeg om als winnaar van Groep D naar het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te gaan.
11 uur geledenDUBLIN (ANP) - De Portugese voetballer Ronaldo is met een rode kaart weggestuurd bij de interland tussen Ierland en Portugal. De 40-jarige sterspeler deelde een elleboogstoot uit aan Dara O'Shea. Hij kreeg aanvankelijk een gele kaart, maar na ingrijpen van de VAR werd de nummer 7 weggestuurd door scheidsrechter Glenn Nyberg.
11 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Emmanuel Emegha en Luciano Valente hebben de eerste dagen een goede indruk achtergelaten op bondscoach Ronald Koeman. De aanvaller van RC Strasbourg en de middenvelder van Feyenoord debuteren deze week in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje speelt op vrijdagavond uit tegen Polen om WK-kwalificatie.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
14 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
14 uur geleden