Jarige Timber moet bij Oranje wijken voor De Ligt
AMSTERDAM (ANP) - Jurriën Timber is zijn basisplaats kwijt bij het Nederlands elftal. De verdediger van Ajax moet op zijn 20e verjaardag plaatsmaken voor de herstelde Matthijs de Ligt en start op de bank tegen Oostenrijk.
De overige tien basisspelers van het tweede duel van Oranje op het EK begonnen zondag ook aan het duel met Oekraïne (3-2). Wout Weghorst speelt weer naast Memphis Depay voorin. Patrick van Aanholt krijgt op de linkerflank opnieuw de voorkeur boven Owen Wijndal. De 38-jarige Maarten Stekelenburg verdedigt het doel van Nederland.
Oranje plaatst zich met een zege op Oostenrijk als groepswinnaar voor de achtste finales van het EK. Oranje neemt het dan op 27 juni in Boedapest op tegen de nummer 3 van groep D, E of F. In het Ferenc Puskásstadion van de Hongaarse hoofdstad zijn zo'n 53.000 toeschouwers welkom.
Bij Oostenrijk ontbreekt de geschorste Marko Arnautovic. De aanvaller is geschorst omdat hij zondag een speler van Noord-Macedonië beledigde. Er werd gesuggereerd dat zijn uitlatingen racistisch waren. De aanleiding voor zijn woede-uitbarsting was onduidelijk.
Opstellingen:
Nederland: Stekelenburg; Dumfries, De Ligt, De Vrij, Blind en Van Aanholt; De Roon, Wijnaldum en Frenkie de Jong; Weghorst en Depay.
Oostenrijk: Bachmann; Lainer, Dragovic, Hinteregger en Ulmer; Baumgartner, Schlager, Laimer en Alaba; Sabitzer en Gregoritsch.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
14 uur geleden