Jarige Pieter van Vollenhoven (81) vindt isolement moeilijk
APELDOORN (ANP) - Prof. mr. Pieter van Vollenhoven viert donderdag thuis in Apeldoorn samen met echtgenote prinses Margriet zijn 81e verjaardag. Vanwege de maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus en de richtlijnen van het RIVM mogen zijn kinderen en kleinkinderen niet op visite komen, maar de zoons dachten eerder deze week al aan alternatieve manieren om hun vader te feliciteren.
Van Vollenhoven doodt de tijd die hij noodgedwongen thuis moet doorbrengen met een flinke hoeveelheid werk. Daarnaast kan hij af en toe de benen strekken in de, zoals hij het zelf noemt, 'eeuwig zingende bossen' van Kroondomein 't Loo. Daar heeft hij naar eigen zeggen dit voorjaar ook veel nieuwe vriendinnen gemaakt: everzwijnen die hun jongen kwamen tonen. Over die ontmoetingen mag hij op Twitter graag verslag doen in beeld en tekst.
"Het isolement is, als je niet ziek bent, absoluut een grote opgaaf", aldus Van Vollenhoven desgevraagd tegen het ANP. De zeer rustige tijd, zonder bezoeken in het land, wordt gebruikt om de toekomst op verschillende werkterreinen voor te bereiden. De lijst is lang, maar verre van compleet: "Het beleid met betrekking tot de nieuwe nationale parken van wereldklasse, het onafhankelijk toezicht, de toekomst van de wijkagenten en de problemen rondom de herbestemmingen van monumenten", somt Van Vollenhoven op.
Aanzienlijk trager
Het zijn allemaal zaken waarmee hij zich al jaren intensief bezighoudt. De thuisisolatie wordt ook gebruikt ter voorbereiding op een nieuwe reeks van het populaire televisieprogramma Professors op pad, dat bij Omroep MAX opnieuw een vervolg krijgt. "Maar alles gaat aanzienlijk trager en het isolement is verre van een stimulans", vindt Van Vollenhoven.
Hij verloor eerder deze maand zijn 'gevleugelde' vriend Louis van Dijk. Samen het hem en Pim Jacobs speelde Van Vollenhoven tientallen concerten voor het goede doel. "Dat was echt heel droevig nieuws. Ondanks best veel kritiek op onze concerten hebben wij het toch lang volgehouden, van 1986 tot 2002. Daarmee hebben we ook veel geld bijeengebracht voor het Fonds Slachtofferhulp. Dat werd destijds - ook door de minister - een politieke gril genoemd, maar dat is nu gelukkig een begrip", aldus Van Vollenhoven.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
8 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
8 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
11 uur geleden