Jarige oud-premier Van Agt wil ideeën GroenLinks naar CDA brengen
HILVERSUM (ANP) - Oud-premier Dries van Agt is dinsdag negentig jaar geworden. Hoewel de oud-politicus van het CDA de huidige lijsttrekker Wopke Hoekstra prijst, ligt zijn sympathie bij GroenLinks. "Ik zal dus mijn best doen om de gedachten die bij GroenLinks wel worden gehuldigd en bij het CDA niet, populairder bij het CDA te maken", zei de jarige Van Agt in het NPO Radio 1 Journaal.
De hoogbejaarde oud-politicus, die minister-president was van 1977-1982, noemt Hoekstra "een kei van een politicus". "Hij is de meest interessante lijsttrekker van allemaal." Van Agt onthulde eerder al dat hij de laatste jaren op GroenLinks heeft gestemd. Vanwege Hoekstra neemt hij het CDA bij de verkiezingen in maart weer in overweging. "Ik heb in mijn leven veel op het CDA gestemd. De komst van Hoekstra maakt het voor mij moeilijker dat in de toekomst niet te blijven doen."
Van Agt volgt nog altijd actief het politieke nieuws uit binnen- en buitenland, zoals de situatie in de Palestijnse gebieden waar hij zich al jaren hard voor maakt. Met Nederland gaat het volgens hem goed. Van Agt kijkt "met respect" naar het kabinet-Rutte en het coronabeleid, "maar het land is niet zo gehoorzaam als het behoort te zijn". Hij noemt de rellen tegen de avondklok zorgwekkend, maar ook een aanwijzing dat de jeugd in een te benarde positie terecht is gekomen.
In 2019 werd Van Agt getroffen door een hersenbloeding tijdens een toespraak op de Palestijnse vertegenwoordiging in Den Haag. Toch is hij daarna naar eigen zeggen ver gekomen. Hij betreurt het wel dat hij zijn vindingrijkheid en creativiteit deels heeft verloren. "Mijn hersenpan is niet meer zo levendig dat 'ie leuke woorden voortdurend zomaar tot mijn eigen verrassing aanlevert."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
16 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
17 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden