Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarige koningin deelt recept voor alfajores

Jarige koningin deelt recept voor alfajores

DEN HAAG (ANP) - De jarige koningin Máxima heeft zondagmiddag een recept gedeeld via social media van de typisch Argentijnse mierzoete lekkernij alfajores, gemaakt met 'dulce de leche'. Ze deed dat via de social mediakanalen van de Rijksvoorlichtingsdienst. In de fotoreeks laat ze zien hoe de koekjes bereid worden. Ze schrijft erbij dat ze ze heeft gemaakt voor de viering van haar 49e verjaardag, die ze "in deze tijd thuis viert", aldus de koningin op Facebook.

Op Instagram is het recept een hit. In anderhalf uur tijd bekeken al bijna 48.000 volgers de post. En die zijn allemaal reuze enthousiast. "Dit kan toch alleen in Nederland: de koningin die een bakrecept deelt...geweldig!", schrijft iemand. een ander zegt het recept zeker uit te gaan proberen. Ook andere volgers laten weten dat ze de alfajores gaan maken. Velen leggen een link met het succesvolle tv-programma Heel Holland bakt: "Ze kan zo meedoen", vindt een van de mensen die gereageerd heeft.

"Ik ben met alfajores opgegroeid, het zijn mijn lievelingskoekjes! Ik bak ze volgens mijn moeders recept, dat ik graag met jullie deel. Zodat je ze ook thuis kunt bakken!", schreef koningin Máxima op sociale media. Ze zei er overigens niet bij dat haar moeder, Maria del Carmen, al enkele maanden in Nederland verblijft en haar dochter in de keuken kan helpen. Máxima is immers, zo als ze zelf eens heeft gezegd, niet echt een keukenprinses. De koningin maakt de alfajores ook niet altijd zelf, maar koopt ze af en toe ook bij Melly's Cookie Bar naast het Koninklijk Paleis in Amsterdam. Daar worden de alfajores vers gemaakt.

Overigens is het een drukke dag op het Instagramaccount van het koninklijk huis. Zondagochtend werd er al een nieuw portret van Máxima geplaatst vanwege haar 49e verjaardag. Daar hadden zondagmiddag al ruim 45.000 volgers naar gekeken.

Meer uit Binnenland

Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

30 minuten geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

9 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

9 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

12 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

13 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

13 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

14 uur geleden