Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarig museum NEMO gaat op tournee door land

Jarig museum NEMO gaat op tournee door land

AMSTERDAM (ANP) - Het wetenschapsmuseum NEMO in Amsterdam bestaat 100 jaar, en om dat te vieren gaat het museum het land in. Een tournee met experimenten moet wetenschap interessant maken voor kinderen en volwassenen. De voorstellingen zijn gratis en duren steeds 20 minuten.

De tournee begint op 1 september in Rotterdam, rond de Wereldhavendagen. In de dagen erna zijn Baarn en Nijmegen aan de beurt. Later volgen onder meer Leiden, Amsterdam, Groningen, Tilburg, Den Haag, Zwolle, Eindhoven en Utrecht. Op 1 december is er een show in Capelle aan den IJssel, en daarna keert de NEMO-tournee terug naar Amsterdam.

NEMO werd in 1923 opgericht als het Museum van den Arbeid. In 1954 veranderde de naam in het Nederlands Instituut voor Nijverheid en Techniek (NINT). In 1997 verhuisde het museum naar de huidige locatie, bovenop de IJtunnel.

Meer uit Binnenland

Uithoorn plaatst tijdelijk camera's in straat waar azc moet komen

UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.

38 minuten geleden
Jetten na aanval op D66-kantoor: laten ons niet zwijgen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".

2 uur geleden
Minister Heerma noemt aanval op D66-partijkantoor 'laffe daad'

DEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."

2 uur geleden
Verdachte aangehouden voor explosie bij partijkantoor van D66

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Explosie bij partijkantoor D66 in Den Haag, geen gewonden

DEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.

3 uur geleden
Talpa: voorlopig geen nieuwe opnames realityserie Peter Gillis

HILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.

5 uur geleden
Leider eilanden: Hondius legt niet aan, gaat alleen voor anker

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.

5 uur geleden