Jarig Kruidvat past assortiment lokaal aan
AMSTERDAM (ANP) - Kruidvat gaat zijn assortiment per stad of regio afstemmen op het winkelend publiek. De drogisterijketen, die zijn 45-jarige bestaan viert, meldde dat bij de opening van een nieuwe winkel in Roermond. Bij het assortiment in de Limburgse plaats ligt de nadruk op jongeren.
Volgens een woordvoerder van Kruidvat shoppen doorgaans veel jongeren in Roermond. "Daarmee is er meer vraag naar beautyproducten. Daar hebben we de winkel op ingericht." Over de kosten van de verbouwing per filiaal, wil Kruidvat niets kwijt. In elk filiaal wordt donderdag met een traktatie stilgestaan bij het 45-jarige bestaan van de keten.
Elke Kruidvat-winkel wordt doorgaans eens in de zeven jaar verbouwd. Op het moment dat winkels nu worden aangepakt zal dit volgens de nieuwe formule gebeuren. Daarbij krijgen lokale behoeften dus extra aandacht.
In Nederland, België en Frankrijk heeft de drogisterijketen bijna 1250 winkels, waarvan 970 in Nederland. Bij het bedrijf werken ruim 15.000 medewerkers. De eerste Kruidvat-winkel opende de deuren in Hilversum. De keten is momenteel eigendom van het Aziatische concern AS Watson.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering pleit voor een onderzoek van de ondernemingskamer bij chipmaker Nexperia, waarmee ook de ingrepen van rechters bij het bedrijf blijven staan. Dat zeiden advocaten van de Staat, die als belanghebbende bij de rechtszaak is betrokken. De ondernemingskamer schorste in oktober de Chinese topman Wing Zhang en zette zijn bedrijf Wingtech op afstand als aandeelhouder vanwege vermoedens van mismanagement en belangenverstrengeling.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic gaat samenwerken met de wereldwijde marktleider in counter-drone technologie DroneShield. Samen zeggen ze een schaalbaar en goedkoper verdedigingssysteem tegen drones te ontwikkelen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de gasactiviteiten van ExxonMobil en Shell in het Britse deel van de Noordzee aan Viaro Energy gaat toch niet door. Dat meldt Shell woensdag. Volgens het Britse energiebedrijf werden "ondanks het constructieve proces voorwaarden voor verkoop niet gehaald omdat de marktomstandigheden zijn veranderd."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.
2 uur geledenPRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.
3 uur geleden