Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarenlange renovatie Utrechtse Domtoren maandag afgerond

Jarenlange renovatie Utrechtse Domtoren maandag afgerond

UTRECHT (ANP) - De jarenlange renovatie van de Domtoren in Utrecht is klaar. Leerlingen van een Utrechtse basisschool plaatsen maandagochtend het laatste blok steen terug in de toren in het centrum van de stad, waarmee de laatste handeling van de ongeveer 37 miljoen euro kostende restauratie is uitgevoerd.

De Domtoren stond de afgelopen vijf jaar in de steigers. Dat was volgens de gemeente Utrecht hard nodig, omdat de 703 jaar oude toren dagelijks wordt blootgesteld aan wind, regen, zon en kou. 10.000 stenen zijn stuk voor stuk bekeken, en bij iedere steen is beoordeeld of vervanging nodig was. Ook is het voegwerk aan de buitenkant opgeknapt. De windvaan, het carillon en het glas in lood zijn gerestaureerd. Ook hebben de vier wijzerplaten een nieuwe laag bladgoud gekregen en is er nieuwe, permanente verlichting gekomen.

De afgelopen maanden werden langzaam maar zeker alle steigers rond de Domtoren weggehaald, waardoor de toren in grote delen van de stad weer goed te zien is. Maar nieuwe inwoners van de stad kennen de toren eigenlijk alleen maar ingepakt. "Ik vind het ontzettend tof dat kinderen - die de Dom eigenlijk alleen kennen mét steigers - nu het laatste blok steen gaan inzetten", zegt verantwoordelijk wethouder Dennis de Vries. "Vanaf nu kunnen zij weer vijftig jaar genieten van een steigervrije, stralende Dom."

Het einde van de restauratie wordt op zaterdag 9 november gevierd. Koningin Máxima woont die viering bij en ontsteekt 's avonds de nieuwe verlichting van de toren.

Meer uit Binnenland

56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

44 minuten geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

45 minuten geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

47 minuten geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

7 uur geleden
Turkije dreigde met tegenaanval tegen Iran, zegt Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft volgens de Nederlandse buitenlandminister Tom Berendsen gedreigd met een tegenaanval tegen Iran, als dat land Turkije nog eens beschiet. Dat zei de minister in Café Kockelmann. Eerder op de avond sprak hij met zijn Turkse ambtsgenoot Hakan Fidan.

9 uur geleden
Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

10 uur geleden
Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

13 uur geleden