Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarenlange renovatie Utrechtse Domtoren maandag afgerond

Jarenlange renovatie Utrechtse Domtoren maandag afgerond

UTRECHT (ANP) - De jarenlange renovatie van de Domtoren in Utrecht is klaar. Leerlingen van een Utrechtse basisschool plaatsen maandagochtend het laatste blok steen terug in de toren in het centrum van de stad, waarmee de laatste handeling van de ongeveer 37 miljoen euro kostende restauratie is uitgevoerd.

De Domtoren stond de afgelopen vijf jaar in de steigers. Dat was volgens de gemeente Utrecht hard nodig, omdat de 703 jaar oude toren dagelijks wordt blootgesteld aan wind, regen, zon en kou. 10.000 stenen zijn stuk voor stuk bekeken, en bij iedere steen is beoordeeld of vervanging nodig was. Ook is het voegwerk aan de buitenkant opgeknapt. De windvaan, het carillon en het glas in lood zijn gerestaureerd. Ook hebben de vier wijzerplaten een nieuwe laag bladgoud gekregen en is er nieuwe, permanente verlichting gekomen.

De afgelopen maanden werden langzaam maar zeker alle steigers rond de Domtoren weggehaald, waardoor de toren in grote delen van de stad weer goed te zien is. Maar nieuwe inwoners van de stad kennen de toren eigenlijk alleen maar ingepakt. "Ik vind het ontzettend tof dat kinderen - die de Dom eigenlijk alleen kennen mét steigers - nu het laatste blok steen gaan inzetten", zegt verantwoordelijk wethouder Dennis de Vries. "Vanaf nu kunnen zij weer vijftig jaar genieten van een steigervrije, stralende Dom."

Het einde van de restauratie wordt op zaterdag 9 november gevierd. Koningin Máxima woont die viering bij en ontsteekt 's avonds de nieuwe verlichting van de toren.

Meer uit Binnenland

Joost Klein en Armin van Buuren naar festival Coachella in 2026

INDIO (ANP) - De Nederlandse acts Joost, zoals Joost Klein ook wel wordt genoemd, en Armin van Buuren staan op het affiche voor de komende editie van het Amerikaanse festival Coachella. Dat blijkt uit de line-up die het festival heeft gepubliceerd. Het festival vindt volgend jaar plaats van 10 tot en met 12 april en van 17 tot en met 19 april.

47 minuten geleden
Van Zanen hoopt dat Prinsjesdag weer vertrouwen geeft in politiek

DEN HAAG (ANP) - De Haagse burgemeester Jan van Zanen hoopt dat Prinsjesdag een stimulans is voor mensen om weer wat meer vertrouwen te krijgen in de politiek. Uit een prinsjesdagonderzoek van Ipsos I&O in opdracht van de NOS blijkt dat een groot deel van de kiezers weinig vertrouwen heeft in de landelijke politiek. Van Zanen denkt dat Prinsjesdag juist een "stimulans is om het feest van de democratie te vieren."

1 uur geleden
Vlucht met 84 Syrische terugkeerders vertrokken naar Damascus

ROTTERDAM (ANP) - Vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA) is een vliegtuig richting de Syrische hoofdstad Damascus vertrokken met aan boord 84 volwassenen en kinderen met de Syrische nationaliteit die de afgelopen jaren in Nederland verbleven. Dat meldt het ministerie van Asiel en Migratie.

1 uur geleden
Eerste herfststorm door windkracht 9 in IJmuiden

DEN HAAG (ANP) - In IJmuiden is maandagavond een uur lang windkracht 9 gemeten. Daarmee is de eerste herfststorm volgens Weeronline een feit. Het is de derde storm van het jaar; op nieuwjaarsdag en 6 januari kwam het ook tot een storm.

2 uur geleden
Minder treinen tussen Utrecht en Den Haag om defecte bovenleiding

UTRECHT (ANP) - Tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal rijden dinsdag de hele ochtend veel minder treinen door een defecte bovenleiding, meldt de NS. ProRail laat weten dat er maandagmiddag een stuk plastic in de bovenleiding is gewaaid. De bedoeling was om dat er in de nacht uit te halen, maar door de sterke wind lukte het niet om op deze hoogte te werken.

5 uur geleden
Bob Vylan bedankt poppodium Doornroosje voor doorgaan optreden

NIJMEGEN (ANP) - Bobby Vylan van punkrapduo Bob Vylan heeft Doornroosje bedankt voor het laten doorgaan van hun optreden. Dat zei hij tijdens hun concert maandagavond in het Nijmeegse poppodium. Een medewerker van Doornroosje kwam hierbij op het podium en het publiek applaudisseerde.

11 uur geleden
Zevende arrestatie rond onrust Beverwijk en Heemskerk

BEVERWIJK (ANP) - De politie in Noord-Holland heeft rond de onrust in Beverwijk, Heemskerk en Haarlem een zevende arrestatie verricht. De persoon wordt verdacht van het plaatsen van "oproepen tot aanzetten tot geweld" op sociale media, meldt de politie. De identiteit en woonplaats van de verdachte zijn niet bekendgemaakt.

12 uur geleden