Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarenlange renovatie Utrechtse Domtoren maandag afgerond

Jarenlange renovatie Utrechtse Domtoren maandag afgerond

UTRECHT (ANP) - De jarenlange renovatie van de Domtoren in Utrecht is klaar. Leerlingen van een Utrechtse basisschool plaatsen maandagochtend het laatste blok steen terug in de toren in het centrum van de stad, waarmee de laatste handeling van de ongeveer 37 miljoen euro kostende restauratie is uitgevoerd.

De Domtoren stond de afgelopen vijf jaar in de steigers. Dat was volgens de gemeente Utrecht hard nodig, omdat de 703 jaar oude toren dagelijks wordt blootgesteld aan wind, regen, zon en kou. 10.000 stenen zijn stuk voor stuk bekeken, en bij iedere steen is beoordeeld of vervanging nodig was. Ook is het voegwerk aan de buitenkant opgeknapt. De windvaan, het carillon en het glas in lood zijn gerestaureerd. Ook hebben de vier wijzerplaten een nieuwe laag bladgoud gekregen en is er nieuwe, permanente verlichting gekomen.

De afgelopen maanden werden langzaam maar zeker alle steigers rond de Domtoren weggehaald, waardoor de toren in grote delen van de stad weer goed te zien is. Maar nieuwe inwoners van de stad kennen de toren eigenlijk alleen maar ingepakt. "Ik vind het ontzettend tof dat kinderen - die de Dom eigenlijk alleen kennen mét steigers - nu het laatste blok steen gaan inzetten", zegt verantwoordelijk wethouder Dennis de Vries. "Vanaf nu kunnen zij weer vijftig jaar genieten van een steigervrije, stralende Dom."

Het einde van de restauratie wordt op zaterdag 9 november gevierd. Koningin Máxima woont die viering bij en ontsteekt 's avonds de nieuwe verlichting van de toren.

Meer uit Binnenland

Tweede NL-Alert voor brand in leeg pand Middelharnis

MIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.

23 minuten geleden
Lokaal eerste vorst van najaar gemeten, meldt Buienradar

HILVERSUM (ANP) - Lokaal is de eerste vorst van dit najaar gemeten. Buienradar meldt dat op het weerstation in het Drentse Eelde de temperatuur zondag om 18.40 uur daalde naar -0,1 graad.

1 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Zeerijp boven de duizend

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp vrijdag is opgelopen tot boven de duizend. Tot 16.00 uur kreeg het IMG 1077 meldingen.

3 uur geleden
16 appartementen onbewoonbaar na brand woonzorgcentrum Tilburg

TILBURG (ANP) - Door de brand zaterdag in woonzorgcentrum de Leyhoeve in Tilburg zijn zestien appartementen nog niet bewoonbaar. De rest van de mensen die nog niet terug naar huis konden, mogen zondagavond weer hun woning in, meldt het woonzorgcentrum.

4 uur geleden
Wisselvallige week met natte sneeuw op komst

HOUTEN (ANP) - Het belooft komende week wisselvallig weer te worden met kans op natte sneeuw. Dat meldt Weeronline zondag. Vooral landinwaarts is er woensdag en donderdag kans op winterse neerslag.

6 uur geleden
Kindertelefoon geschokt door handelen ex-vrijwilliger uit podcast

AMSTERDAM (ANP) - Directeur van de Kindertelefoon Roline de Wilde is "geschokt" door het handelen van een ex-vrijwilliger, bevestigt ze na berichtgeving van Nieuwsuur. In 2020 wisselde de vrijwilliger tegen de regels contactgegevens uit met iemand van wie ze dacht dat het een kind was. Over het uit de hand gelopen contact dat hieruit ontstond, maakte onderzoeksprogramma Zembla onlangs de podcast Op zoek naar Marlotte.

6 uur geleden
Nederlander overleden bij ongeluk op Mallorca

ALCÚDIA (ANP) - Een 53-jarige Nederlander is om het leven gekomen na een frontale botsing op een rotonde in Alcúdia op het Spaanse eiland Mallorca. De Nederlandse vrouw die bij hem in de auto zat raakte gewond. Drie vrouwen in het andere voertuig liepen lichte verwondingen op, aldus Spaanse media.

7 uur geleden