Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaren cel geëist voor mislukte aanslag op 'tattookiller'

Jaren cel geëist voor mislukte aanslag op 'tattookiller'

ZWOLLE (ANP) - Tegen vier mannen zijn maandag in Zwolle celstraffen tot 21 jaar geëist voor hun poging de destijds voortvluchtige 'tattookiller' Cor P. in 2022 van het leven te beroven. Het slachtoffer, tegen wie eerder levenslang is geëist in een moordzaak, raakte zwaargewond.

Cor P. werd in januari 2022 in het toeristenstadje Las Terrenas in de Dominicaanse Republiek beschoten door twee mannen vanaf een scooter. Hij werd veertien keer geraakt, maar wist te ontkomen. Cor P. wordt gezien als een van de 'tattookillers', een verondersteld moordcommando dat zijn naam dankt aan de Chinese karakters die de leden op hun rug hebben laten tatoeëren.

De 24-jarige Carlos van der S. zou de moord aangestuurd hebben. De 21-jarige Damien B. uit Lelystad wordt door het Openbaar Ministerie gezien als de schutter. Tegen Van der S. is 21 jaar geëist, tegen B. 15 jaar.

Meer uit Binnenland

Experts: uitdrogende natuur heeft hulp nodig om te herstellen

WAGENINGEN (ANP) - De natuur heeft hulp nodig om te herstellen, zeggen experts naar aanleiding van de grote natuurbrand bij 't Harde. "Zulke branden zijn heel spectaculair en zichtbaar, maar ze staan symbool voor effecten die op een veel grotere schaal spelen", zegt bioloog Arnold van Vliet van Wageningen University & Research (WUR). "Het is alle hens aan dek om de natuurkwaliteit te verbeteren."

42 minuten geleden
Zeer grote brand bij Weert, Kempen Airport ontruimd

WEERT (ANP) - De brand op een militair oefenterrein bij Weert is 500.000 vierkante meter groot, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brand brak rond 13.15 uur uit en breidt steeds verder uit. Of het vuur beperkt is tot het oefenterrein bij de Geuzendijk, weet de woordvoerder niet zeker. Het vliegveld Kempen Airport, dat vooral wordt gebruikt voor recreatievluchten, wordt ontruimd. De rook trekt richting Budel.

48 minuten geleden
Brand Oirschot naar verwachting in 'komende uren' onder controle

OIRSCHOT (ANP) - De brandweer verwacht de natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant ergens "in de komende uren onder controle te krijgen", meldt de veiligheidsregio. Die verwachting is gebaseerd op de huidige inzet van blusmateriaal.

51 minuten geleden
Rechtbank: uitleg over agenten die informatie zaak-Lisa bekeken

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft donderdag bepaald dat het Openbaar Ministerie een aantal vragen moet beantwoorden over het raadplegen van politiesystemen door agenten in het onderzoek tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa. De rechtbank wil onder meer weten om hoeveel politiemensen en om welke systemen het gaat.

57 minuten geleden
Brand Oirschotse Hei uitgebreid naar gebied van 500 x 500 meter

OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.

2 uur geleden
Brand op Oirschotse Hei uitgebroken rond militaire oefening

OIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.

2 uur geleden
Moordverdachte Lisa langer voor observatie in Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.

2 uur geleden