Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse zwemster roept op olympische sporters te steunen

Japanse zwemster roept op olympische sporters te steunen

TOKIO (ANP) - De Japanse zwemster Rikako Ikee roept op om de sporters te steunen die zich voorbereiden op de Olympische Spelen in Tokio. In sommige landen wordt de druk op sporters opgevoerd om zich vanwege de coronapandemie af te melden voor de Spelen.

"Het is erg pijnlijk om het de individuele atleet aan te doen", zei Ikee. "Zelfs als je me vraagt ​​om me uit te spreken tegen de Spelen, kan ik niets veranderen. Ik wil mijn fans daarom vragen om hartelijk te waken over de atleten die hard werken, ongeacht de situatie."

In Tokio is vrijdag de noodtoestand verlengd vanwege de coronabesmettingen. Maar volgens de Japanse premier Yoshihide Sugadie is het nog steeds mogelijk om de Spelen in de stad in juli door te laten gaan. Ook John Coates, vice-voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, onderstreepte dit. Volgens Ikee zullen de sporters accepteren wat de organisatoren beslissen. "Als de Spelen doorgaan, dan gaan we natuurlijk ons best doen en zo niet dan doen we dat de volgende keer."

Ikee kwalificeerde zich voor de Spelen nadat ze was hersteld van leukemie.

Meer uit Sport

Geblesseerde Osaka trekt zich terug uit Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka komt niet meer in actie op de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar heeft te veel last van een buikblessure. Ze heeft zich afgemeld voor haar wedstrijd in de derde ronde tegen de Australische Maddison Inglis.

57 minuten geleden
Wielrenner Vernon wint ingekorte etappe van Tour Down Under

WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.

2 uur geleden
Titelverdedigster Keys naar achtste finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.

2 uur geleden
Schaker Van Foreest lijdt eerste nederlaag in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.

16 uur geleden
IndyCar-kampioen Palou moet McLaren miljoenen betalen

LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.

20 uur geleden
Ferrari showt 'compleet veranderde' Formule 1-auto voor 2026

FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.

22 uur geleden
Zverev en De Minaur door naar laatste zestien Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.

22 uur geleden