Japanse zwemster roept op olympische sporters te steunen
TOKIO (ANP) - De Japanse zwemster Rikako Ikee roept op om de sporters te steunen die zich voorbereiden op de Olympische Spelen in Tokio. In sommige landen wordt de druk op sporters opgevoerd om zich vanwege de coronapandemie af te melden voor de Spelen.
"Het is erg pijnlijk om het de individuele atleet aan te doen", zei Ikee. "Zelfs als je me vraagt om me uit te spreken tegen de Spelen, kan ik niets veranderen. Ik wil mijn fans daarom vragen om hartelijk te waken over de atleten die hard werken, ongeacht de situatie."
In Tokio is vrijdag de noodtoestand verlengd vanwege de coronabesmettingen. Maar volgens de Japanse premier Yoshihide Sugadie is het nog steeds mogelijk om de Spelen in de stad in juli door te laten gaan. Ook John Coates, vice-voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, onderstreepte dit. Volgens Ikee zullen de sporters accepteren wat de organisatoren beslissen. "Als de Spelen doorgaan, dan gaan we natuurlijk ons best doen en zo niet dan doen we dat de volgende keer."
Ikee kwalificeerde zich voor de Spelen nadat ze was hersteld van leukemie.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden