Japanse zoektocht naar man in zinkgat na twee weken gestopt
TOKIO (ANP) - Japanse brandweerlieden zijn gestopt met de zoektocht naar een vrachtwagenchauffeur in een zinkgat bij Tokio, berichten Japanse media. De vrachtwagen en de bestuurder verdwenen bijna twee weken geleden in het gat. Reddingswerkers zijn er niet in geslaagd de 74-jarige man te vinden.
Persbureau Kyodo meldt dat de aandacht nu uitgaat naar een rioleringsbuis. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat de man zich ergens in de buis bevindt. Een onderdeel van zijn vrachtwagen werd vorige week gevonden in de buis op ongeveer 100 tot 200 meter van het zinkgat, dat op 28 januari bij een kruispunt ontstond.
Reddingswerkers spraken de man voor het laatst op de dag van het ongeluk, voordat zij zich terugtrokken vanwege de instabiele grond. Het zinkgat was ongeveer 5 meter breed, maar is volgens Kyodo nu ongeveer 40 meter breed en tot 15 meter diep. De zoektocht werd ook bemoeilijkt doordat water in het gat sijpelde.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
4 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
20 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
21 uur geleden