Japanse voetbalsters ruim langs Zambia op WK
HAMILTON (ANP) - De voetbalsters van Japan hebben in hun eerste wedstrijd op het WK in Australië en Japan met 5-0 gewonnen van Zambia. Daarmee nam de wereldkampioen van 2011 de leiding in groep C, voor Spanje dat vrijdag met 3-0 te sterk was voor Costa Rica.
Het meest opmerkelijke moment in het duel in het Nieuw-Zeelandse Hamilton vond plaats diep in blessuretijd. De Zambiaanse keepster Catherina Musonda moest met een tweede gele kaart naar de kant wegens een overtreding op de doorgebroken Riko Ueki. Die ging zelf achter de bal staan en zag haar schot via de handen van invaller-doelvrouw Eunice Sakala tegen de lat belanden. Voor Sakala was het haar eerste balcontact ooit in de nationale ploeg van haar land. Ze had echter te vroeg bewogen, waarna Ueki bij een tweede poging alsnog raak schoot.
Japan leidde bij rust slechts met 1-0 door een doelpunt van Hinata Miyazawa. Doelpunten van Mina Tanaka, nogmaals Miyazawa en Jun Endo hadden Japan al een veilige marge bezorgd voordat Ueki er 5-0 van maakte.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
17 uur geleden