Japanse voetballers toch niet naar Noord-Korea
TOKIO (ANP/RTR) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Japan en Noord-Korea komende week wordt toch niet gespeeld in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang. Dat heeft de voorzitter van de Japanse voetbalbond laten weten aan persbureau Kyodo.
Volgens het persbureau lijkt het erop dat Pyongyang tot dat besluit is gekomen uit bezorgdheid voor besmettelijke ziektes in Japan. Het duel zal nu gespeeld worden op neutraal terrein, zo liet de Asian Football Confederation (AFC) weten. Datzelfde gebeurde vorige maand al met een vrouweninterland tussen Japan en Noord-Korea, die wedstrijd werd uiteindelijk gespeeld in Saudi-Arabië.
De wedstrijd bij de heren zou aankomende dinsdag worden gespeeld in het Kim Il-sung-stadion in de Noord-Koreaanse hoofdstad. Daar is plek voor 50.000 toeschouwers. Noord-Korea neemt het volgens het speelschema in juni in eigen land op tegen Syrië en Myanmar.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
2 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
6 uur geleden