Japanse voetballers toch niet naar Noord-Korea
TOKIO (ANP/RTR) - De WK-kwalificatiewedstrijd tussen Japan en Noord-Korea komende week wordt toch niet gespeeld in de Noord-Koreaanse hoofdstad Pyongyang. Dat heeft de voorzitter van de Japanse voetbalbond laten weten aan persbureau Kyodo.
Volgens het persbureau lijkt het erop dat Pyongyang tot dat besluit is gekomen uit bezorgdheid voor besmettelijke ziektes in Japan. Het duel zal nu gespeeld worden op neutraal terrein, zo liet de Asian Football Confederation (AFC) weten. Datzelfde gebeurde vorige maand al met een vrouweninterland tussen Japan en Noord-Korea, die wedstrijd werd uiteindelijk gespeeld in Saudi-Arabië.
De wedstrijd bij de heren zou aankomende dinsdag worden gespeeld in het Kim Il-sung-stadion in de Noord-Koreaanse hoofdstad. Daar is plek voor 50.000 toeschouwers. Noord-Korea neemt het volgens het speelschema in juni in eigen land op tegen Syrië en Myanmar.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
9 uur geleden