Japanse voetballer Ito ontkent aanranding en eist schadevergoeding
REIMS (ANP/AFP) - De Japanse voetbalinternational Junya Ito, die speelt voor de Franse club Reims, ontkent dat hij twee vrouwen heeft aangerand en eist een schadevergoeding van ongeveer 1,2 miljoen euro, meldt het Franse persbureau AFP.
"Het is uiterst belangrijk zijn naam zo snel mogelijk te zuiveren. De carrière van een speler is kort", verklaarde Ito's advocaat.
Justitie in Japan kondigde op 1 februari een onderzoek aan naar de beschuldigingen. Ito zou in juni 2023 samen met zijn conditietrainer de twee vrouwen hebben aangerand in een hotel in Osaka na een interland tussen Japan en Peru.
Zodra het nieuws over het onderzoek naar buiten kwam, verliet Ito het toernooi om de Azië Cup in Qatar. De Japanse bond vond het vertrek van de vleugelaanvaller nodig zodat de ploeg zich kon concentreren op het vervolg van het toernooi. Japan werd vervolgens door Iran verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales (2-1).
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
6 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden