Japanse voetballer Ito ontkent aanranding en eist schadevergoeding
REIMS (ANP/AFP) - De Japanse voetbalinternational Junya Ito, die speelt voor de Franse club Reims, ontkent dat hij twee vrouwen heeft aangerand en eist een schadevergoeding van ongeveer 1,2 miljoen euro, meldt het Franse persbureau AFP.
"Het is uiterst belangrijk zijn naam zo snel mogelijk te zuiveren. De carrière van een speler is kort", verklaarde Ito's advocaat.
Justitie in Japan kondigde op 1 februari een onderzoek aan naar de beschuldigingen. Ito zou in juni 2023 samen met zijn conditietrainer de twee vrouwen hebben aangerand in een hotel in Osaka na een interland tussen Japan en Peru.
Zodra het nieuws over het onderzoek naar buiten kwam, verliet Ito het toernooi om de Azië Cup in Qatar. De Japanse bond vond het vertrek van de vleugelaanvaller nodig zodat de ploeg zich kon concentreren op het vervolg van het toernooi. Japan werd vervolgens door Iran verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales (2-1).
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP/AFP) - De spelers en staf van Bodø/Glimt zijn vol ongeloof en euforie na het uitschakelen van Internazionale, de verliezend finalist van vorig seizoen, in de Champions League. "Dit is een geweldige avond voor de club, de spelers, onze stad en ook voor het Noorse voetbal", zei trainer Kjetil Knutsen van de debuterende club in het belangrijkste Europese clubtoernooi.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
19 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
20 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
21 uur geleden