Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

Miura, die in februari zijn 59e verjaardag viert, gaat op huurbasis spelen voor Fukushima United, dat op het derde niveau in Japan uitkomt. Hij keert na vijf jaar terug in de J. League, de drie hoogste divisies van het Japanse voetbal. 'King Kazu' speelde het afgelopen seizoen op het vierde niveau bij Atlético Suzuka.

Miura debuteerde in 1986 als profvoetballer voor de Braziliaanse club Santos en speelde ook voor clubs in Italië, Kroatië, Australië en Portugal. Hij hielp het voetbal in Japan op de kaart te zetten toen de professionele J. League in 1993 werd opgericht. Miura debuteerde in 1990 voor de nationale ploeg van Japan, maar werd opvallend genoeg buiten de selectie voor het WK in 1998 gelaten, ondanks 55 doelpunten in 89 interlands.

Meer uit Voetbal

Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

9 minuten geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

2 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

5 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

6 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

6 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

7 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

7 uur geleden