Japanse verkiezingen gaan door na moord op ex-premier Abe
TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De verkiezingen voor het Japanse Hogerhuis gaan zondag door, ondanks de moord op voormalig premier Shinzo Abe. De 67-jarige politicus werd vrijdag doodgeschoten toen hij in de stad Nara campagne voerde voor een partijgenoot.
Premier Fumio Kishida zegt dat er "nooit wordt toegegeven aan geweld" en de verkiezingscampagne daarom zaterdag wordt hervat. Het is volgens hem belangrijk dat vrije en eerlijke verkiezingen worden beschermd en dat de aanslag op Abe geen invloed heeft op het dagelijkse bestuur.
Kishida sprak eerder van een "barbaarse daad" toen hij bekendmaakte dat de toestand Abe zeer kritiek was. "Ik bad dat zijn leven zou worden gered, maar ondanks dat kreeg ik te horen dat hij was overleden. Het is echt betreurenswaardig. Ik heb er geen woorden voor. Ik bied mijn oprechte condoleances aan en bid dat zijn ziel in vrede mag rusten", zei hij geëmotioneerd tegen verslaggevers.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
1 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.
2 uur geledenNICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
3 uur geleden