Japanse 'Twitterkiller' wil trouwen voor executie
TOKIO (ANP) - Een Japanner die ter dood veroordeeld is voor de moord op negen mensen legt zich daar bij neer, maar wil voor voltrekking van het vonnis nog trouwen. "Ik wil een gewoon meisje vinden, terwijl ik in de gevangenis zit", zei de 30-jarige Takahiro Shiraishi, die bekend staat als de 'Twitterkiller'. Via dit sociale medium legde hij contact met jonge mensen die zelfmoord overwogen om ze vervolgens te vermoorden.
Shiraishi heeft de moorden toegegeven, maar zijn advocaten wilden in hoger beroep gaan tegen het doodvonnis. De slachtoffers, op een na allemaal vrouwen, hadden op sociale media al aangegeven suïcidaal te zijn en dus te willen sterven, was het argument. Japan heeft relatief veel zelfmoorden per jaar, circa 20.000.
Shiraishi voerde ook aan dat hij de vrouwen heeft geholpen, maar ziet toch af van verdere juridische stappen. Hij noemt het doodvonnis nu voor de hand liggend.
De politie trof in Shiraishi's appartement negen zwaar toegetakelde lichamen en talrijke botten en andere lichaamsdelen aan in onder meer de vrieskast en koeltassen. Executies in Japan worden uitgevoerd door ophanging.
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
9 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
12 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
12 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
13 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
14 uur geleden