Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse turnlegende Uchimura (33) stopt na drie olympische titels

Japanse turnlegende Uchimura (33) stopt na drie olympische titels

TOKIO (ANP) - De Japanse turnlegende Kohei Uchimura heeft op 33-jarige leeftijd zijn carrière beëindigd. 'King Kohei', zoals hij in eigen land wordt genoemd, veroverde zeven olympische medailles waarvan drie gouden. Uchimura werd op de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 kampioen op de meerkamp. Hij won in Rio met Japan ook de landenwedstrijd.

De Japanner wordt beschouwd als de beste turner aller tijden. Uchimura pakte tien wereldtitels en veroverde op de Spelen ook vier zilveren medailles. De Spelen van vorig jaar in eigen land liepen voor hem uit op een teleurstelling. Mede vanwege fysieke problemen besloot Uchimura de meerkamp over te slaan en zich volledig te richten op de rekstok.

Uchimura viel in Tokio in de kwalificaties echter uit de rekstok, waardoor hij net als Epke Zonderland de finale miste. Zonderland, de olympisch kampioen van Londen 2012 op dit onderdeel, veroverde bij de WK's van 2013, 2014 en 2018 het goud op de rekstok. De Japanner moest toen genoegen nemen met respectievelijk brons en twee keer zilver.

Uchimura deed afgelopen najaar nog mee aan de WK turnen in Kitakyushu, de stad waar hij vandaan komt. De Japanner eindigde als zesde in de finale aan de rekstok.

Meer uit Sport

Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

4 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

5 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

10 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

19 uur geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

1 dag geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

1 dag geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

1 dag geleden