Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse turnlegende Uchimura (33) stopt na drie olympische titels

Japanse turnlegende Uchimura (33) stopt na drie olympische titels

TOKIO (ANP) - De Japanse turnlegende Kohei Uchimura heeft op 33-jarige leeftijd zijn carrière beëindigd. 'King Kohei', zoals hij in eigen land wordt genoemd, veroverde zeven olympische medailles waarvan drie gouden. Uchimura werd op de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 kampioen op de meerkamp. Hij won in Rio met Japan ook de landenwedstrijd.

De Japanner wordt beschouwd als de beste turner aller tijden. Uchimura pakte tien wereldtitels en veroverde op de Spelen ook vier zilveren medailles. De Spelen van vorig jaar in eigen land liepen voor hem uit op een teleurstelling. Mede vanwege fysieke problemen besloot Uchimura de meerkamp over te slaan en zich volledig te richten op de rekstok.

Uchimura viel in Tokio in de kwalificaties echter uit de rekstok, waardoor hij net als Epke Zonderland de finale miste. Zonderland, de olympisch kampioen van Londen 2012 op dit onderdeel, veroverde bij de WK's van 2013, 2014 en 2018 het goud op de rekstok. De Japanner moest toen genoegen nemen met respectievelijk brons en twee keer zilver.

Uchimura deed afgelopen najaar nog mee aan de WK turnen in Kitakyushu, de stad waar hij vandaan komt. De Japanner eindigde als zesde in de finale aan de rekstok.

Meer uit Sport

Ganna wint met Italië gemengde ploegentijdrit op WK wielrennen

MONTREAL (ANP) - Filippo Ganna heeft met Italië voor het eerst de gemengde ploegentijdrit gewonnen op de WK wielrennen. De tweevoudig individuele wereldkampioen tijdrijden veroverde met Mattia Cattaneo, Matteo Sobrero, Elisa Longo Borghini, Vittoria Guazzini en Monica Trinca Colonel in Montreal het goud in 51.32 minuten. Frankrijk, met onder anderen Bruno Armirail (Visma-Lease a Bike), was ruim acht seconden langzamer. Zwitserland pakte de laatste podiumplek.

30 minuten geleden
Recordbedrag aan prijzengeld op EK atletiek 2028

LAUSANNE (ANP) - De Europese atletiekbond heeft het prijzengeld voor de eerstkomende EK outdoor aanzienlijk verhoogd. Er is een recordbedrag van 3,5 miljoen euro beschikbaar voor de atleten op de titelstrijd in 2028 in de Poolse stad Chorzów. Dat is 3 miljoen meer dan op de voorgaande twee EK's.

44 minuten geleden
Skiër Hirscher na acht maanden weer op de sneeuw in Zoetermeer

ZOETERMEER (ANP) - Marcel Hirscher (37) heeft voor het eerst in acht maanden weer op zijn ski's gestaan. Dat meldde de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) dinsdag op de eigen site. De voormalige Oostenrijkse skikampioen zou in februari van dit jaar voor Nederland naar de Olympische Winterspelen in Milaan gaan, maar liet in januari weten de Spelen niet te gaan halen vanwege zijn fitheid. Hij was op dat moment herstellende van een kruisbandblessure.

2 uur geleden
Verstappen wil bij Grote Prijs Azerbeidzjan 'momentum' vasthouden

BAKOE (ANP) - Max Verstappen hoopt dit weekend bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan in Bakoe de goede lijn door te trekken na zijn podiumplaats in Spanje anderhalve week geleden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull eindigde in Madrid op de tweede plaats, achter de Italiaanse WK-leider Kimi Antonelli.

6 uur geleden
Verstappen heeft Hadjar terug als teamgenoot bij GP Azerbeidzjan

BAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 Isack Hadjar weer als teamgenoot bij Red Bull. Dat maakte de renstal bekend op sociale media. De Fransman miste de laatste races in Zandvoort, Monza en Madrid door een polsblessure.

7 uur geleden
Fenix-Premier Tech haalt wereldkampioene tijdrijden bij beloften

MONTREAL (ANP) - Wielerploeg Fenix-Premier Tech heeft een dag nadat ze de wereldtitel tijdrijden voor beloften in Montreal veroverde de komst van Felicity Wilson-Haffenden bekendgemaakt. De 21-jarige Australische zal begin volgend jaar aansluiten bij de ploeg van onder anderen de Nederlandse rensters Puck Pieterse, Charlotte Kool en Yara Kastelijn.

8 uur geleden
Olympisch kampioene Oldenburg gaat weer roeien

AMSTELVEEN (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, in 2024 olympisch kampioene op de Spelen van Parijs in de vierzonder, gaat weer roeien. Dat maakte ze bekend op Instagram. De 38-jarige Oldenburg beëindigde in maart 2025 haar topsportcarrière.

9 uur geleden