Japanse turnlegende Uchimura (33) stopt na drie olympische titels
TOKIO (ANP) - De Japanse turnlegende Kohei Uchimura heeft op 33-jarige leeftijd zijn carrière beëindigd. 'King Kohei', zoals hij in eigen land wordt genoemd, veroverde zeven olympische medailles waarvan drie gouden. Uchimura werd op de Spelen van Londen 2012 en Rio 2016 kampioen op de meerkamp. Hij won in Rio met Japan ook de landenwedstrijd.
De Japanner wordt beschouwd als de beste turner aller tijden. Uchimura pakte tien wereldtitels en veroverde op de Spelen ook vier zilveren medailles. De Spelen van vorig jaar in eigen land liepen voor hem uit op een teleurstelling. Mede vanwege fysieke problemen besloot Uchimura de meerkamp over te slaan en zich volledig te richten op de rekstok.
Uchimura viel in Tokio in de kwalificaties echter uit de rekstok, waardoor hij net als Epke Zonderland de finale miste. Zonderland, de olympisch kampioen van Londen 2012 op dit onderdeel, veroverde bij de WK's van 2013, 2014 en 2018 het goud op de rekstok. De Japanner moest toen genoegen nemen met respectievelijk brons en twee keer zilver.
Uchimura deed afgelopen najaar nog mee aan de WK turnen in Kitakyushu, de stad waar hij vandaan komt. De Japanner eindigde als zesde in de finale aan de rekstok.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
12 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
21 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."
21 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.
21 uur geleden