Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse turner Miyachi 'gunt' Zonderland olympisch ticket

Japanse turner Miyachi 'gunt' Zonderland olympisch ticket

MELBOURNE (ANP) - De Japanse turner Hidetaka Miyachi zegt niet meer in actie te komen in de laatste twee wereldbekerwedstrijden op de rekstok. Daarmee zou Epke Zonderland na zijn winst in de wereldbeker van Melbourne al zeker zijn van een ticket voor de Olympische Spelen in Tokio.

"Ik had hier hoger moeten scoren, dat is me niet gelukt. De route via de wereldbekers is voor mij nu einde verhaal", vertelde Miyachi aan de NOS. "Dus het ticket is voor Epke. Ik ga niet naar Doha en Bakoe."

De Nederlandse turncoaches Daniel Knibbeler en Bram van Bokhoven rekenden zich nog niet rijk. "We willen hierover eerst 100 procent zekerheid. Tot die tijd verbinden we hier nog geen conclusies aan. Voorlopig staat Miyachi namelijk gewoon nog ingeschreven voor de laatste twee wereldbekerwedstrijden," reageerde Knibbeler vanuit Melbourne.

Laatste olympisch ticket

Bondscoach Van Bokhoven gaf aan contact te zullen zoeken met de Japanse bond om duidelijkheid te creëren. "We willen het eerst echt zeker weten, voordat we verdere conclusies kunnen trekken."

Zonderland en Miyachi strijden om het laatste olympisch ticket op de rekstok. Beiden hebben nu drie wereldbekerzeges op hun naam, maar Zonderland heeft nu wel een iets hogere totaalscore.

Gezondheidsproblemen

Voor Zonderland (33), de olympisch kampioen van Londen 2012, werd een alternatieve route naar de Spelen noodzaak toen hij er afgelopen najaar op de WK, gehinderd door gezondheidsproblemen, niet in slaagde zich rechtstreeks te kwalificeren voor Tokio 2020. Via de wereldbeker kan zich één specialist per toestel alsnog plaatsen waarbij de beste drie resultaten tellen.

De Friese rekstokspecialist turnde in Melbourne zijn moeilijkste oefening met twee combinaties van vluchtelementen en won met een score van 14,900. Miyachi moest tijdens zijn oefening de rekstok loslaten en eindigde als vijfde.

Meer uit Sport

Alcaraz en Sabalenka zonder setverlies verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Lijstaanvoerders Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka hebben zich zonder setverlies geplaatst voor de derde ronde van de Australian Open. De Spanjaard Alcaraz versloeg de Duitser Yannick Hanfmann in Melbourne in een kleine drie uur (7-6 (4) 6-3 6-2), Sabalenka uit Belarus had nog minder moeite met de Chinese qualifier Bai Zhuoxuan (6-3 6-1). De tweevoudig winnares was na een uur en een kwartier klaar.

5 minuten geleden
Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

17 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

19 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

19 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

19 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

20 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

21 uur geleden