Japanse turner Miyachi 'gunt' Zonderland olympisch ticket
MELBOURNE (ANP) - De Japanse turner Hidetaka Miyachi zegt niet meer in actie te komen in de laatste twee wereldbekerwedstrijden op de rekstok. Daarmee zou Epke Zonderland na zijn winst in de wereldbeker van Melbourne al zeker zijn van een ticket voor de Olympische Spelen in Tokio.
"Ik had hier hoger moeten scoren, dat is me niet gelukt. De route via de wereldbekers is voor mij nu einde verhaal", vertelde Miyachi aan de NOS. "Dus het ticket is voor Epke. Ik ga niet naar Doha en Bakoe."
De Nederlandse turncoaches Daniel Knibbeler en Bram van Bokhoven rekenden zich nog niet rijk. "We willen hierover eerst 100 procent zekerheid. Tot die tijd verbinden we hier nog geen conclusies aan. Voorlopig staat Miyachi namelijk gewoon nog ingeschreven voor de laatste twee wereldbekerwedstrijden," reageerde Knibbeler vanuit Melbourne.
Laatste olympisch ticket
Bondscoach Van Bokhoven gaf aan contact te zullen zoeken met de Japanse bond om duidelijkheid te creëren. "We willen het eerst echt zeker weten, voordat we verdere conclusies kunnen trekken."
Zonderland en Miyachi strijden om het laatste olympisch ticket op de rekstok. Beiden hebben nu drie wereldbekerzeges op hun naam, maar Zonderland heeft nu wel een iets hogere totaalscore.
Gezondheidsproblemen
Voor Zonderland (33), de olympisch kampioen van Londen 2012, werd een alternatieve route naar de Spelen noodzaak toen hij er afgelopen najaar op de WK, gehinderd door gezondheidsproblemen, niet in slaagde zich rechtstreeks te kwalificeren voor Tokio 2020. Via de wereldbeker kan zich één specialist per toestel alsnog plaatsen waarbij de beste drie resultaten tellen.
De Friese rekstokspecialist turnde in Melbourne zijn moeilijkste oefening met twee combinaties van vluchtelementen en won met een score van 14,900. Miyachi moest tijdens zijn oefening de rekstok loslaten en eindigde als vijfde.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
40 minuten geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
23 uur geleden