Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse turner Miyachi 'gunt' Zonderland olympisch ticket

Japanse turner Miyachi 'gunt' Zonderland olympisch ticket

MELBOURNE (ANP) - De Japanse turner Hidetaka Miyachi zegt niet meer in actie te komen in de laatste twee wereldbekerwedstrijden op de rekstok. Daarmee zou Epke Zonderland na zijn winst in de wereldbeker van Melbourne al zeker zijn van een ticket voor de Olympische Spelen in Tokio.

"Ik had hier hoger moeten scoren, dat is me niet gelukt. De route via de wereldbekers is voor mij nu einde verhaal", vertelde Miyachi aan de NOS. "Dus het ticket is voor Epke. Ik ga niet naar Doha en Bakoe."

De Nederlandse turncoaches Daniel Knibbeler en Bram van Bokhoven rekenden zich nog niet rijk. "We willen hierover eerst 100 procent zekerheid. Tot die tijd verbinden we hier nog geen conclusies aan. Voorlopig staat Miyachi namelijk gewoon nog ingeschreven voor de laatste twee wereldbekerwedstrijden," reageerde Knibbeler vanuit Melbourne.

Laatste olympisch ticket

Bondscoach Van Bokhoven gaf aan contact te zullen zoeken met de Japanse bond om duidelijkheid te creëren. "We willen het eerst echt zeker weten, voordat we verdere conclusies kunnen trekken."

Zonderland en Miyachi strijden om het laatste olympisch ticket op de rekstok. Beiden hebben nu drie wereldbekerzeges op hun naam, maar Zonderland heeft nu wel een iets hogere totaalscore.

Gezondheidsproblemen

Voor Zonderland (33), de olympisch kampioen van Londen 2012, werd een alternatieve route naar de Spelen noodzaak toen hij er afgelopen najaar op de WK, gehinderd door gezondheidsproblemen, niet in slaagde zich rechtstreeks te kwalificeren voor Tokio 2020. Via de wereldbeker kan zich één specialist per toestel alsnog plaatsen waarbij de beste drie resultaten tellen.

De Friese rekstokspecialist turnde in Melbourne zijn moeilijkste oefening met twee combinaties van vluchtelementen en won met een score van 14,900. Miyachi moest tijdens zijn oefening de rekstok loslaten en eindigde als vijfde.

Meer uit Sport

Thialf prijst zichzelf aan voor olympisch schaatstoernooi in 2030

ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.

9 uur geleden
Van de Wouw vroeg uitgeschakeld op sprint bij EK baanwielrennen

KONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.

9 uur geleden
Wielrenner Pidcock keert terug in Tour de France

ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.

11 uur geleden
Russell negeert bookmakers en tipt Verstappen als titelfavoriet

BRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.

13 uur geleden
Australian Open-winnaar Alcaraz te moe voor toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.

13 uur geleden
Tennisster Lamens verdwijnt uit top honderd wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.

14 uur geleden
Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

1 dag geleden