Japanse toeristen niet langer zomaar welkom in de Europese Unie
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil toeristen uit Japan en vijf andere landen niet zomaar meer welkom heten. Er is te veel gevaar voor de import van het coronavirus, vinden de EU-landen.
Japan, Albanië, Servië, Armenië, Azerbeidzjan en Brunei worden geschrapt van de EU-lijst van veilige landen, hebben de lidstaten afgesproken. Daardoor kunnen ze reizigers uit deze landen die geen noodzakelijke reis maken, weer vragen om bijvoorbeeld in quarantaine te gaan. Uruguay wordt juist aan de lijst toegevoegd.
EU-landen bepalen uiteindelijk zelf wie ze willen toelaten en welke voorwaarden ze daaraan verbinden. Ze kunnen bijvoorbeeld een uitzondering maken voor wie is gevaccineerd.
Japan kampt al geruime tijd met een nieuwe golf aan coronabesmettingen. De strenge coronamaatregelen zijn donderdag nog eens verlengd.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
6 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
19 uur geleden