Japanse toeristen niet langer zomaar welkom in de Europese Unie
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil toeristen uit Japan en vijf andere landen niet zomaar meer welkom heten. Er is te veel gevaar voor de import van het coronavirus, vinden de EU-landen.
Japan, Albanië, Servië, Armenië, Azerbeidzjan en Brunei worden geschrapt van de EU-lijst van veilige landen, hebben de lidstaten afgesproken. Daardoor kunnen ze reizigers uit deze landen die geen noodzakelijke reis maken, weer vragen om bijvoorbeeld in quarantaine te gaan. Uruguay wordt juist aan de lijst toegevoegd.
EU-landen bepalen uiteindelijk zelf wie ze willen toelaten en welke voorwaarden ze daaraan verbinden. Ze kunnen bijvoorbeeld een uitzondering maken voor wie is gevaccineerd.
Japan kampt al geruime tijd met een nieuwe golf aan coronabesmettingen. De strenge coronamaatregelen zijn donderdag nog eens verlengd.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
8 uur geleden