Japanse toeristen niet langer zomaar welkom in de Europese Unie
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil toeristen uit Japan en vijf andere landen niet zomaar meer welkom heten. Er is te veel gevaar voor de import van het coronavirus, vinden de EU-landen.
Japan, Albanië, Servië, Armenië, Azerbeidzjan en Brunei worden geschrapt van de EU-lijst van veilige landen, hebben de lidstaten afgesproken. Daardoor kunnen ze reizigers uit deze landen die geen noodzakelijke reis maken, weer vragen om bijvoorbeeld in quarantaine te gaan. Uruguay wordt juist aan de lijst toegevoegd.
EU-landen bepalen uiteindelijk zelf wie ze willen toelaten en welke voorwaarden ze daaraan verbinden. Ze kunnen bijvoorbeeld een uitzondering maken voor wie is gevaccineerd.
Japan kampt al geruime tijd met een nieuwe golf aan coronabesmettingen. De strenge coronamaatregelen zijn donderdag nog eens verlengd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn, heeft gestemd voor het ongedaan maken van de heffingen van president Donald Trump tegen Brazilië. Dat deed de kamer door een wetsvoorstel aan te nemen dat een einde maakt aan de noodtoestand die Trump in juli uitriep als vergelding voor de vervolging door Brazilië van voormalig president Jair Bolsonaro voor een vermeende staatsgreep.
49 minuten geledenGAZA-STAD (ANP) - Israëlische vliegtuigen hebben luchtaanvallen uitgevoerd in de Gazastrook nadat Israël de Palestijnse beweging Hamas beschuldigde van een aanval op militairen. Volgens de Burgerbescherming in Gaza zijn bij de Israëlische aanvallen zeker 26 Palestijnen omgekomen.
1 uur geledenSAADA (ANP) - De Verenigde Staten moeten hun luchtaanval op een migrantencentrum in Jemen snel en zorgvuldig onderzoeken als oorlogsmisdrijf. Tot die conclusie komt mensenrechtenorganisatie Amnesty International. Bij de Amerikaanse aanval in Saada op 28 april kwamen tientallen Afrikaanse migranten om het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft op X steun uitgesproken voor Litouwen. Het land kreeg de afgelopen tijd te maken met ballonnen die het luchtruim binnenvlogen en het vliegverkeer hinderden.
4 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Orkaan Melissa is na aankomst bij Jamaica afgezwakt tot een orkaan van categorie vier. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center, dat benadrukt dat het nog steeds gaat om een krachtige storm die levensgevaarlijke toestanden kan veroorzaken. Inwoners van de eilandstaat krijgen het advies op een veilige plek te blijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook standhoudt, ondanks de nieuwe Israëlische aanvallen. Volgens hem werden Israëlische militairen eerder aangevallen en de Verenigde Staten verwachten dat Israël daarom in actie komt.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hamas heeft na Israëlische luchtaanvallen benadrukt dat het wil vasthouden aan de vredesdeal in de Gazastrook. De Palestijnse beweging ontkent in een verklaring ook betrokken te zijn bij een aanval op Israëlische troepen in Rafah.
6 uur geleden