Japanse tennisster Osaka bereid tot isolatie voor Spelen Tokio
ADELAIDE/MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka wil dolgraag uitkomen op de Olympische Spelen van Tokio, maar ze maakt zich wel zorgen over veiligheid van het evenement in haar geboorteland, waar het coronavirus aan een opleving bezig is. "Ik hoop maar dat het publiek zich veilig voelt, want je gooit wel de grenzen open. Vanuit alle landen komen mensen het land ingevlogen", aldus de drievoudig grandslamwinnares, de huidige nummer 3 op de wereldranglijst.
Osaka meent ook dat het belangrijk is dat het Japanse volk het doorgaan van de Spelen goedkeurt. Een recente peiling wees uit dat 80 procent van de Japanners geen trek meer heeft in het sportspektakel. Het Internationaal Olympisch Comité en de organisatie in Tokio houden vol dat de Spelen doorgaan, waarschijnlijk onder strenge protocollen om virusverspreiding tegen te gaan.
"Zorgen heb ik, maar meedoen zou voor mij heel bijzonder zijn. Ik miste de Spelen van Rio in 2016, maar nu wil ik erbij zijn. Ik ben bereid weer twee weken op mijn hotelkamer in quarantaine te gaan."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."
7 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiester Barbara van Bergen (47) is gevallen op de paralympische afdaling. Vooraf was ze een van de favorieten voor het goud. Na een sprong op de afdaling in Cortina d'Ampezzo raakte ze uit balans en ging ze een paar keer over de kop. Ze kon wel weer overeind komen en naar de finish skiën. De paralympische titel ging naar de Duitse Anna-Lena Forster.
30 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen is het nieuwe Formule 1-seizoen begonnen met een crash. Hij belandde in de eerste ronde van de kwalificatie in Australië in de grindbak en knalde tegen een afzetting. Hij zette dus geen tijd neer en daardoor start hij morgen bij de race achteraan. De klap was zo hard dat de kwalificatie tijdelijk werd stilgelegd.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
14 uur geleden