Japanse tennisster Osaka bereid tot isolatie voor Spelen Tokio
ADELAIDE/MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka wil dolgraag uitkomen op de Olympische Spelen van Tokio, maar ze maakt zich wel zorgen over veiligheid van het evenement in haar geboorteland, waar het coronavirus aan een opleving bezig is. "Ik hoop maar dat het publiek zich veilig voelt, want je gooit wel de grenzen open. Vanuit alle landen komen mensen het land ingevlogen", aldus de drievoudig grandslamwinnares, de huidige nummer 3 op de wereldranglijst.
Osaka meent ook dat het belangrijk is dat het Japanse volk het doorgaan van de Spelen goedkeurt. Een recente peiling wees uit dat 80 procent van de Japanners geen trek meer heeft in het sportspektakel. Het Internationaal Olympisch Comité en de organisatie in Tokio houden vol dat de Spelen doorgaan, waarschijnlijk onder strenge protocollen om virusverspreiding tegen te gaan.
"Zorgen heb ik, maar meedoen zou voor mij heel bijzonder zijn. Ik miste de Spelen van Rio in 2016, maar nu wil ik erbij zijn. Ik ben bereid weer twee weken op mijn hotelkamer in quarantaine te gaan."
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.
2 uur geledenTORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.
3 uur geledenKVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.
4 uur geledenKVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.
5 uur geledenNÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.
6 uur geleden