Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse tennisster Osaka bereid tot isolatie voor Spelen Tokio

Japanse tennisster Osaka bereid tot isolatie voor Spelen Tokio

ADELAIDE/MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka wil dolgraag uitkomen op de Olympische Spelen van Tokio, maar ze maakt zich wel zorgen over veiligheid van het evenement in haar geboorteland, waar het coronavirus aan een opleving bezig is. "Ik hoop maar dat het publiek zich veilig voelt, want je gooit wel de grenzen open. Vanuit alle landen komen mensen het land ingevlogen", aldus de drievoudig grandslamwinnares, de huidige nummer 3 op de wereldranglijst.

Osaka meent ook dat het belangrijk is dat het Japanse volk het doorgaan van de Spelen goedkeurt. Een recente peiling wees uit dat 80 procent van de Japanners geen trek meer heeft in het sportspektakel. Het Internationaal Olympisch Comité en de organisatie in Tokio houden vol dat de Spelen doorgaan, waarschijnlijk onder strenge protocollen om virusverspreiding tegen te gaan.

"Zorgen heb ik, maar meedoen zou voor mij heel bijzonder zijn. Ik miste de Spelen van Rio in 2016, maar nu wil ik erbij zijn. Ik ben bereid weer twee weken op mijn hotelkamer in quarantaine te gaan."

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

2 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

2 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

2 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

3 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

17 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

17 uur geleden