Japanse tennisser Nishioka pakt in Seoul tweede ATP-titel
SEOUL (ANP) - De Japanse tennisser Yoshihito Nishioka heeft in Seoul zijn tweede ATP-titel veroverd. De net 27-jarige Nishioka versloeg de Canadees Denis Shapovalov in de finale op het Zuid-Koreaanse hardcourt in twee sets: 6-4 7-6 (5). Na bijna twee uur tennissen kon de Japanner, 56e op de wereldranglijst, de titel vieren.
Nishioka boekte vier jaar geleden in de Chinese stad Shenzhen zijn eerste toernooizege op de ATP Tour. De Japanner versloeg in Seoul in de kwartfinales de als eerste geplaatste Casper Ruud, de Noorse nummer 2 van de wereld die dit jaar de finale haalde op Roland Garros en de US Open. Shapovalov bleef op één ATP-titel staan, drie jaar geleden veroverd in Stockholm.
De Brit Cameron Norrie, nummer 8 van de wereld, trok zich in Seoul in de kwartfinales terug. Norrie meldde zondag via Instagram dat hij positief heeft getest op het coronavirus. De 27-jarige Brit ontbreekt daardoor volgende week ook op het Japan Open in Tokio. Zijn kansen op deelname aan de ATP Finals, volgende maand in Turijn, slinken daardoor.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
8 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 dag geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden