Japanse schaatsster Nana Takagi stopt na teleurstellende Spelen
TOKIO (ANP) - De Japanse schaatsster Nana Takagi heeft na de voor haar teleurstellend verlopen Olympische Spelen van Beijing haar carrière beëindigd. De 29-jarige Takagi ging in de finale van de ploegenachtervolging in de laatste bocht onderuit terwijl Japan op weg was naar het goud. Enkele dagen later viel ze ook in dezelfde bocht tijdens de halve finales van de massastart.
Vier jaar eerder in Pyeongchang had Takagi op beide onderdelen goud gepakt. De Japanse werd in Zuid-Korea de eerste olympisch kampioene op de massastart. Irene Schouten volgde haar in Beijing op.
Takagi pakte met de Japanse achtervolgingsploeg onder leiding van de Nederlandse bondscoach Johan de Wit drie wereldtitels, in 2015, 2019 en 2020. De Wit kondigde vorige maand zijn vertrek uit Japan aan. Takagi's jongere zus Miho veroverde op de Winterspelen van Beijing vier medailles. Naast zilver op de ploegenachtervolging, de 500 en 1500 meter won de 27-jarige Japanse goud op de 1000 meter, waarop ze Jutta Leerdam aftroefde.
"Mijn zusje heeft me geholpen om zo ver te komen", zei de oudste van de twee Takagi's bij haar afscheid. "Uiteindelijk kon ik het ijs op als Nana Takagi en niet als de oudere zus van Miho. Dat was een mooi moment om te stoppen."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
5 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
6 uur geleden