Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse schaatsers mijden WK afstanden vanwege veiligheidsredenen

Japanse schaatsers mijden WK afstanden vanwege veiligheidsredenen

HEERENVEEN (ANP) - De Japanse schaatsploeg komt begin volgend jaar niet naar Heerenveen voor de WK afstanden en twee wereldbekerwedstrijden. De schaatsbond van het land zet vraagtekens bij de veiligheid van het evenement en benadrukt dat deelnemers geen punten voor deelname aan de Olympische Spelen kunnen behalen.

Wereldtoppers als Nao Kodaira en Miho Takagi komen dus niet in actie in Thialf. Johan de Wit, de Nederlandse bondscoach van Japan, noemt de beslissing om niet deel te nemen "heel erg jammer".

"Maar aan de andere kant begrijp ik het ook wel weer", vertelt hij aan Schaatsen.nl. "Wij zien op televisie coaches die onder hun mondkapje door aan het coachen zijn en we zien mensen elkaar omhelzen. Dat kunnen wij hier moeilijk bevatten. Daarnaast is er nog veel onduidelijkheid over de hotels in Nederland. Het personeel zit niet in die bubbel, dus hoe gaat dat precies?"

Vanwege de coronapandemie moest flink het mes worden gezet in de schaatskalender van dit seizoen. Er zijn nu nog vier toernooien over die allemaal in Heerenveen worden afgewerkt. De EK allround en sprint worden op 16 en 17 januari verreden, gevolgd door twee weekenden met wereldbekerwedstrijden. De WK afstanden zijn voor 11 tot en met 14 februari op de agenda gezet.

Meer uit Sport

Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

1 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

2 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

4 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

5 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

11 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

22 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

23 uur geleden