Japanse regeringspartij: afgelasten Olympische Spelen is optie
TOKIO (ANP/RTR) - Het afgelasten van de Olympische Spelen dit jaar is een serieuze optie als de coronapandemie oncontroleerbaar mocht worden, heeft de voorzitter van de Japanse regeringspartij LDP donderdag gezegd volgens het Japanse persagentschap Kyodo. De spelen staan gepland voor over minder dan honderd dagen.
Als een stijgend aantal coronabesmettingen betekent "dat het onmogelijk is, dan moeten we het opgeven", zegt Toshihiro Nikai in een interview op de Japanse televisie.
Partijzwaargewicht Nikai, een van de belangrijkste politieke bondgenoten van premier Yoshihide Suga, staat er in Japan om bekend geen moordkuil van zijn hart te maken. Slechts weinig LDP-parlementariërs hebben tot dusver openlijk durven speculeren over het gevoelige onderwerp van het afgelasten van de Olympische Spelen.
Stijgende besmettingsaantallen
Het grootste sportevenement ter wereld werd eerder al een jaar uitgesteld en wordt vooralsnog dit jaar gehouden, zonder buitenlandse toeschouwers. Japan worstelt de laatste tijd met stijgende besmettingsaantallen. In de hoofdstad Tokio blijven de aantallen toenemen sinds de regering er een einde heeft gemaakt aan de noodtoestand. Osaka heeft momenteel te kampen met recordaantallen coronabesmettingen.
De Japanse regering gaat desondanks door met de voorbereidingen en heeft afstandsregels ingesteld voor toeschouwers bij de spelen, die vooralsnog op 23 juli moeten beginnen. De traditionele estafette met de Olympische fakkel werd al sterk versoberd.
Afkalvend enthousiasme
Opiniepeilingen laten een afkalvend enthousiasme onder de Japanners zien voor de Spelen. "Canceling Olympics" was donderdag trending onder Japanse Twitter-gebruikers met bijna 300.000 berichten. De uitspraken van LDP-voorzitter Nikai komen nadat ook volksgezondheidsexperts de afgelopen dagen alarm sloegen over de stijgende besmettingsaantallen.
De hoogste medisch adviseur van de Japanse regering zegt dat Japan inmiddels in zijn vierde coronagolf zit. Die wordt verergerd door gemuteerde varianten van het coronavirus. Een hoogleraar van de Universiteit van Kyoto zei onlangs in een Japans tijdschrift dat de Olympische Spelen wat hem betreft opnieuw moeten worden uitgesteld. Het organisatiecomité had geen directe reactie op de uitspraken van LDP-voorzitter Nikai.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
2 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF betreurt het als Russische en Belarussische sporters onder hun eigen vlag meedoen aan de Paralympische Spelen. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse sportkoepel aan het ANP laten weten. NOC*NSF wacht vooralsnog verdere besluitvorming over de kwestie af voordat ze een eventuele bestuurlijke boycot aankondigen. "Tegen deelname onder een neutrale vlag hebben wij geen bezwaar", aldus een woordvoerster. "Maar dan wel onder voorwaarden die ook golden bij de Olympische Spelen. Dus zonder deelname van ex-militairen."
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
8 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
19 uur geleden