Japanse regering twijfelt niet over doorgaan Spelen
TOKIO (ANP) - De Japanse premier Yoshihide Suga is niet van plan af te zien van de Olympische Spelen in zijn land, nu de druk vanuit de bevolking toeneemt om dat wel te doen. "We gaan er alles aan doen om in deze tijd van de coronapandemie het leven en de gezondheid van de mensen te beschermen én een veilig sportevenement te organiseren", zei hij maandag in het parlement.
De oppositie had Suga gevraagd de Olympische Spelen van Tokio opnieuw uit te stellen, dan wel in zijn geheel af te gelasten. Bovendien wees een enquête uit dat zestig procent van de bevolking dit ook wil. Een online petitie die oproept af te zien van het sportevenement in Tokio is in het land inmiddels door ruim 300.000 mensen ondertekend.
Het Internationaal Olympische Comité heeft al meerdere keren laten weten dat de Olympische Spelen doorgaan. Het plaatselijke organisatiecomité in Tokio heeft al wel veel voorzorgsmaatregelen getroffen om het evenement met zo weinig mogelijk risico's te laten plaatsvinden. De Spelen werden in 2020 vanwege de pandemie al met een jaar uitgesteld.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma rijdt vrijdag op de 10 kilometer bij de Olympische Spelen in Milaan toch niet tegen de andere oud-olympisch kampioen Ted-Jan Bloemen. Door de afmelding van de Amerikaan Casey Dawson start de olympisch kampioen van Sotsji 2014 in de vierde rit tegen Davide Ghiotto uit Italië. Stijn van de Bunt heeft nu in de derde rit Vladimir Semirunniy uit Polen als tegenstander.
6 minuten geledenTESERO (ANP) - Langlaufer Johannes Høsflot Klaebo heeft zijn achtste gouden medaille op de Winterspelen gewonnen en evenaart daarmee de meest succesvolle winterolympiërs ooit. Hij heeft nu evenveel goud als zijn landgenoten Marit Bjørgen (langlaufen), Ole Einar Bjørndalen (biatlon) en Bjørn Dæhlie (langlaufen). Wel hebben die drie meer zilveren medailles.
54 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR/DPA) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj heeft een positief gevoel over de uitkomst van een hoorzitting over zijn olympische deelname bij het internationale sporttribunaal CAS. Het IOC diskwalificeerde Jeraskevitsj donderdag vanwege de helm die hij droeg met daarop in de oorlog met Rusland omgekomen Oekraïense sporters.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Arianna Fontana heeft donderdag met haar zilveren medaille op de 500 meter Ireen Wüst geëvenaard op de lijst van winterolympiërs met de meeste medailles. Achter Xandra Velzeboer haalde de Italiaanse haar dertiende medaille op haar zesde Winterspelen. Wel won Wüst vaker goud.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft na zes dagen twee medailles minder dan bij de vorige Winterspelen van 2022 in Beijing. Shorttrackers Xandra Velzeboer en Jens van 't Wout zorgden donderdag met hun zeges op respectievelijk de 500 en 1000 meter ervoor dat TeamNL een flinke inhaalslag maakte.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer straalde na haar gouden medaille op de 500 meter bij de Spelen in Milaan. De olympisch kampioene had na afloop van haar race ook oog voor haar jongere zus Michelle, die genoegen moest nemen met de derde plaats in de B-finale. "Zonder haar had ik dit niet gekund. Deze medaille is ook van haar."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Melle van 't Wout merkte dit seizoen frustratie bij zijn jongere broer Jens richting de Olympische Spelen. Dat vertelde de shorttracker na de gouden race op de 1000 meter bij de Olympische Spelen in Milaan.
6 uur geleden