
Japanse regering opent stimuleringsoffensief
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering komt met een groot pakket aan stimuleringsmaatregelen voor de economie. Die moeten voorkomen dat de op twee na grootste economie ter wereld in een recessie belandt omdat orkanen, een btw-verhoging en kwakkelende export de Japanse groei hebben belemmerd.
Premier Shinzo Abe kondigde onder andere 13 biljoen yen, omgerekend bijna 108 miljard euro, aan fiscale stimuleringsmaatregelen aan. Dat kan betekenen dat er belastingverlagingen komen of dat de overheid meer gaat uitgeven, maar precieze details gaf de regeringsleider nog niet. Het totale steunpakket kan een omvang van 26 biljoen yen krijgen, staat in een concept dat persbureau Bloomberg heeft ingezien.
De groei van de Japanse economie kwam in het derde kwartaal bijna tot stilstand. Economen houden rekening met krimp in het vierde kwartaal.
Groei na Olympische Spelen
De stimuleringsplannen zijn gericht op wederopbouw na de orkanen die dit jaar Japan teisterden. Daarnaast moeten ze economische risico's beperken en een basis leggen voor langdurige groei na de Olympische Spelen in Tokio in 2020.
De roep om meer overheidsuitgaven om de economie aan te jagen wordt steeds luider in Japan en Europa, onder andere onder centrale bankiers. Die zien dat de stimuleringsmiddelen die zij tot hun beschikking hebben, zoals renteverlagingen en het opkopen van obligaties, maar beperkt effect hebben.
Meer uit Financieel
DEARBORN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Ford Motor verwacht dit jaar een klap van ongeveer 1,5 miljard dollar (zo'n 1,3 miljard euro) door de importheffingen van president Donald Trump. De Amerikaanse autofabrikant heeft daarnaast zijn financiƫle verwachtingen voor het hele jaar opgeschort.
9 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, komt terug op plannen om een commercieel bedrijf met een winstoogmerk te worden. Het bedrijf meldt in een verklaring dat zijn non-profittak de controle blijft houden over OpenAI, terwijl de winstgevende divisie wordt omgevormd tot een maatschappelijke onderneming.
49 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street sloot maandag met kleine verliezen, na de opmars vorige week. Beleggers verwerkten de aankondiging van president Donald Trump om een heffing van 100 procent in te voeren op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Entertainmentconcerns daalden op de aandelenbeurzen in New York.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft nog geen definitieve beslissingen genomen over de heffing van 100 procent op films die buiten de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Dit heeft een woordvoerder van het Witte Huis maandag gezegd over de maatregel die Trump zondag aankondigde.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse sportschoenenmerk Skechers wordt overgenomen door investeringsfonds 3G Capital. De deal wordt naar verwachting in het derde kwartaal van dit jaar afgerond, waarna het schoenenmerk van de beurs in New York verdwijnt.
3 uur geledenDEURNE (ANP) - De faillissementsaanvraag die een toeleverancier van Ebusco voor het bedrijf heeft ingediend, is ingetrokken. Dit meldt de elektrische bussenbouwer maandag. De rechtszaak hierover, die dinsdag zou plaatsvinden, gaat niet meer door.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag iets lager gesloten. Beleggers deden het rustiger aan, nadat de hoofdindex vrijdag nog flink hoger eindigde. Shell stond onderaan de AEX en daalde 1,9 procent.
5 uur geleden