Japanse regering begint met onderzoek naar Moonsekte
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering is dinsdag begonnen met een onderzoek naar de Verenigingskerk, ook wel bekend als de Moonsekte. De kerk wordt ervan beschuldigd nauwe banden te hebben met de regeringspartij van premier Fumio Kishida.
De regering geeft de kerk tot 9 december de tijd om vragen te beantwoorden over haar financiën en organisatie, zei de Japanse minister van Onderwijs, Cultuur, Sport, Wetenschap en Technologie Keiko Nagaoka dinsdag tijdens een persconferentie. Een rechtbank moet op basis van de uitkomsten van het onderzoek vervolgens bepalen of de Verenigingskerk haar speciale wettelijke status mag behouden. Mogelijk raakt de kerk onder meer de belastingvrijstelling kwijt die het als geregistreerde religieuze organisatie nu nog krijgt.
De nauwe banden tussen de Moonsekte en leden van de regeringspartij kwamen aan het licht nadat oud-premier Shinzo Abe in juli werd doodgeschoten tijdens een verkiezingsbijeenkomst. De vermoedelijke moordenaar koesterde wrok jegens de ex-premier vanwege diens veronderstelde banden met de Verenigingskerk. Zijn moeder zou door donaties aan de kerk in financiële problemen zijn gekomen. De verdachte beschuldigde Abe van het promoten van de Moonsekte.
Uit intern partijonderzoek bleek in september dat 179 van de 379 parlementsleden van de regerende Liberale Democratische Partij (LDP) in Japan contacten onderhouden met de Verenigingskerk. Zeventien van hen kregen zelfs verkiezingshulp van de religieuze organisatie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
3 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
5 uur geleden