Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse premier Suga stelt zich niet opnieuw verkiesbaar

Japanse premier Suga stelt zich niet opnieuw verkiesbaar

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse premier Yoshihide Suga stelt zich niet opnieuw verkiesbaar als leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP). De Japanse regeringspartij met een meerderheid in het lagerhuis kiest eind deze maand zijn opvolger, die later dit jaar meedoet aan de parlementsverkiezingen. Suga is nauwelijks een jaar premier geweest.

De aandelenbeurs in Tokio steeg vrijdag na bekendmaking van het nieuws. De Topix, naast de Nikkei-index een belangrijke indice van het land, bereikte het hoogste niveau sinds 1991. Suga was onder Japanners niet erg populair vanwege zijn falende corona-aanpak en het laten doorgaan van de Olympische Spelen. In de laatste peilingen behaalde de premier vorige maand een populariteit van minder dan 30 procent.

De 72-jarige Suga nam vorig jaar het premierschap over van Shinzo Abe, die om gezondheidsredenen aftrad. Hij werd de eerste nieuwe premier van Japan in acht jaar tijd. Suga was lange tijd een onbekende volksvertegenwoordiger in het lagerhuis van Japan, totdat Abe hem in 2012 benoemde tot de belangrijkste regeringswoordvoerder, ofwel kabinetschef.

Suga is de oudste zoon van een aardbeienboer uit het noorden van het Japanse hoofdeiland Honshu. Hij komt dan ook niet uit een belangrijke politieke familie van Japan en heeft verder ook geen diplomatieke ervaringen. In Tokio studeerde hij rechten, waarna hij op zijn 26e de politiek in ging. Suga heeft verder de zwarte band in karate en doet iedere ochtend naar verluidt honderd sit-ups.

Meer uit Buitenland

Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

34 minuten geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

2 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

2 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

2 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

3 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

4 uur geleden
Spaanse rechtbank doet geen onderzoek naar bekende deepfakezaak

PALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.

5 uur geleden