Japanse premier roept noodtoestand uit over coronacrisis
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse premier Shinzo Abe heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen in Tokio en zes andere delen van het land na een recente toename van het aantal bevestigde gevallen van het coronavirus in de metropool. De noodtoestand geldt voor een maand.
De maatregel geeft lokale gouverneurs de bevoegdheid om mensen aan te sporen thuis te blijven en om bedrijven te sluiten. De noodtoestand heeft betrekking op de prefecturen Osaka, Kanagawa, Saitama, Chiba, Hyogo en Fukuoka, evenals op de hoofdstad.
Abe deed de aankondiging tijdens een vergadering van zijn coronavirus-taskforce. Hij zal naar verwachting later op de dag meer details geven. De premier benadrukte dat de noodtoestand niet zover gaat als een volledige lockdown zoals in andere landen het geval is.
Coronavirus-besmettingen in Tokio zijn meer dan verdubbeld tot ongeveer 1200 in de afgelopen week, met meer dan 80 nieuwe op dinsdag. Landelijk is het aantal gevallen voorbij de 4000 gestegen. Het land telde op maandag 93 doden.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De brandstichting bij een Estse fabrikant van onbemande voertuigen vorige maand was het werk van Rusland, concludeert de Estse inlichtingendienst. De dienst spreekt in een verklaring op X van een "welbewuste en geplande daad" van Russische veiligheidsdiensten. Estland zegt de Russische vertegenwoordiger in het land te ontbieden.
43 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt infrastructuur in de regio aan te vallen als de veiligheid van Iran niet gegarandeerd wordt. Dit meldden Iraanse staatsmedia.
48 minuten geledenOUAGADOUGOU (ANP/AFP) - Burkina Faso, Mali en Niger zijn een tv-station gestart met steun van Rusland om de invloed van de westerse "imperialistische media" terug te dringen. Ze richten zich hiermee vooral tegen het Franse beleid en Franse media.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea ziet een incident waarbij drie militairen gewond raakten als een schending van het bestand met buurland Noord-Korea. Dat verklaarde de Zuid-Koreaanse minister van Defensie Kang Shin-chul, die aangaf dat hij zich baseert op voorlopige onderzoeksresultaten.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - In Bangkok zijn zeker vier mensen om het leven gekomen na ernstig noodweer. Zware regen leidde in de miljoenenstad tot overstromingen en dat heeft gevolgen voor 700.000 mensen, zeggen de autoriteiten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De hulp aan 8,3 miljoen vluchtelingen en andere ontheemden is in gevaar door een "ernstig" gebrek aan financiering waar de vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties UNHCR door geraakt wordt. In juli had de organisatie pas 32 procent binnen van de benodigde 8,5 miljard dollar voor dit jaar. Verdere kostenbesparende acties zijn volgens de VN-organisatie niet meer mogelijk.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De schoonouders van een medewerker van The New York Times worden verdacht van moord op hem, melden buitenlandse media, waaronder de toonaangevende Amerikaanse krant zelf. De 40-jarige Jonathan McKinsey werkte als hoofd engineering bij de afdeling die verantwoordelijk is voor de interactieve spellen van The New York Times. Hij werd afgelopen zaterdag doodgeschoten op een parkeerplaats van een sportveld in het Amerikaanse Dublin, even ten oosten van San Francisco.
4 uur geleden