Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse premier roept noodtoestand uit over coronacrisis

Japanse premier roept noodtoestand uit over coronacrisis

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse premier Shinzo Abe heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen in Tokio en zes andere delen van het land na een recente toename van het aantal bevestigde gevallen van het coronavirus in de metropool. De noodtoestand geldt voor een maand.

De maatregel geeft lokale gouverneurs de bevoegdheid om mensen aan te sporen thuis te blijven en om bedrijven te sluiten. De noodtoestand heeft betrekking op de prefecturen Osaka, Kanagawa, Saitama, Chiba, Hyogo en Fukuoka, evenals op de hoofdstad.

Abe deed de aankondiging tijdens een vergadering van zijn coronavirus-taskforce. Hij zal naar verwachting later op de dag meer details geven. De premier benadrukte dat de noodtoestand niet zover gaat als een volledige lockdown zoals in andere landen het geval is.

Coronavirus-besmettingen in Tokio zijn meer dan verdubbeld tot ongeveer 1200 in de afgelopen week, met meer dan 80 nieuwe op dinsdag. Landelijk is het aantal gevallen voorbij de 4000 gestegen. Het land telde op maandag 93 doden.

Meer uit Buitenland

IJsland verwacht 80.000 bezoekers voor totale zonsverduistering

REYKJAVIK (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen maken zich woensdag in IJsland op om de totale zonsverduistering te bekijken. Het is de eerste in Europa in 27 jaar, en de eerste in IJsland sinds 1954. Het land, dat ongeveer 400.000 inwoners telt, verwacht tot 80.000 bezoekers voor het natuurverschijnsel.

40 minuten geleden
Universiteit Cambridge over schandaal rond professor: een dwaling

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De topbestuurder van de Universiteit van Cambridge heeft het schandaal rond een zwarte professor een "dwaling" genoemd en belooft grondig onderzoek. Een hoogleraar onderwijssociologie nam vorige week ontslag na beschuldigingen van plagiaat in zijn proefschrift.

57 minuten geleden
EU trekt 2,1 miljoen euro uit voor noodhulp Colombia

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft 2,1 miljoen euro vrijgemaakt voor noodhulp aan Colombia na de zware aardbeving op maandag. Dat meldt de Europese Commissie in een persbericht. De beving met een kracht van 7.4 veroorzaakte in het midden en westen van Colombia al ruim tweehonderd doden en grote schade.

1 uur geleden
Spanje vreest menigtes op plekken om eclips te zien

MADRID/PALMA (ANP) - De Spaanse autoriteiten nemen verkeers- en andere maatregelen om te voorkomen dat de verwachte grote aantallen toeschouwers van de zonsverduistering voor extra gevaar zorgen, bijvoorbeeld voor bosbranden. De totale verduistering van de zon is enkel te zien in een smalle strook over de aarde in delen van Spanje, IJsland, Groenland en Rusland.

1 uur geleden
Washington Post: verbouwing Witte Huis kost 927 miljoen dollar

WASHINGTON (ANP) - De geplande bouwprojecten op het terrein van het Witte Huis kosten minstens 927 miljoen dollar (bijna 804 miljoen euro), meldt The Washington Post. De krant schrijft dat dit aanzienlijk meer is dan eerder gemeld en dat de meeste kosten worden betaald door de belastingbetaler.

1 uur geleden
Poetin dreigt met vergelding bij westerse inname Russisch schip

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Rusland wraak zal nemen als westerse landen Russische schepen innemen, meldt het Russische persbureau TASS. Rusland zal dan ook westerse schepen in beslag gaan nemen.

3 uur geleden
Grote natuurbrand bij Sevilla aanzienlijk minder hevig

SEVILLA (ANP) - De grote natuurbrand in Andalusië ten westen van Sevilla is aanzienlijk minder hevig geworden, melden plaatselijke media. De brand die donderdag uitbrak in bergen in Niebla heeft al 25.000 hectare verwoest, maar breidt zich niet snel meer uit. Voor het eerst sinds dagen zijn er dinsdag en woensdag geen evacuaties geweest. Nog steeds zijn er 680 geëvacueerden die niet terug kunnen, onder wie ruim vijfhonderd mensen uit de regio. De autoriteiten menen dat "de gunstige ontwikkeling van de situatie" nog geen reden is om evacuatiebevelen in te trekken.

5 uur geleden