Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse premier roept noodtoestand uit over coronacrisis

Japanse premier roept noodtoestand uit over coronacrisis

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse premier Shinzo Abe heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen in Tokio en zes andere delen van het land na een recente toename van het aantal bevestigde gevallen van het coronavirus in de metropool. De noodtoestand geldt voor een maand.

De maatregel geeft lokale gouverneurs de bevoegdheid om mensen aan te sporen thuis te blijven en om bedrijven te sluiten. De noodtoestand heeft betrekking op de prefecturen Osaka, Kanagawa, Saitama, Chiba, Hyogo en Fukuoka, evenals op de hoofdstad.

Abe deed de aankondiging tijdens een vergadering van zijn coronavirus-taskforce. Hij zal naar verwachting later op de dag meer details geven. De premier benadrukte dat de noodtoestand niet zover gaat als een volledige lockdown zoals in andere landen het geval is.

Coronavirus-besmettingen in Tokio zijn meer dan verdubbeld tot ongeveer 1200 in de afgelopen week, met meer dan 80 nieuwe op dinsdag. Landelijk is het aantal gevallen voorbij de 4000 gestegen. Het land telde op maandag 93 doden.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon om vermeende drone

NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.

2 uur geleden
Veteranen vragen rechter om bouw Trumps triomfboog te blokkeren

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.

3 uur geleden
Trump herhaalt na drones Leipzig: Poetin wil NAVO niet aanvallen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.

3 uur geleden
Strafzaak Lindsay Clancy mislukt na patstelling jury

PLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.

4 uur geleden
Hongaarse universiteiten weer aangesloten bij Erasmus-programma

BOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.

4 uur geleden
Komiek Deniz Göktaş vervolgd voor beledigen president Erdogan

ANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

5 uur geleden
Meloni viert dat haar regering recordperiode aan de macht is

ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.

5 uur geleden