Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse premier praat met Trump over importheffingen

Japanse premier praat met Trump over importheffingen

TOKIO (ANP/RTR/AFP) - De Japanse premier Shigeru Ishiba heeft een telefoongesprek gevoerd met de Amerikaanse president Donald Trump over de importheffingen op Japanse goederen. Dat zei Ishiba vrijdag bij een persconferentie. Hij verklaarde dat hij Trump opnieuw heeft gevraagd om de invoerheffingen in te trekken. Zo zijn er tarieven ingesteld op Japanse auto's.

Volgens Ishiba duurde het gesprek ongeveer drie kwartier en werden ook onderwerpen rond economische samenwerking en veiligheid besproken. De premier zei uit te kijken naar een persoonlijke ontmoeting met Trump bij een G7-top in Canada volgende maand.

Vooral de heffingen op auto's van 25 procent zijn pijnlijk voor Japan omdat de Verenigde Staten een grote exportmarkt voor Japanse autofabrikanten zijn. Tokio heeft Washington om vrijstelling van de heffingen gevraagd en wijst daarbij op de grote Japanse bedrijfsinvesteringen in de VS. Daarnaast is Japan een belangrijke militaire bondgenoot van de Amerikanen in Azië.

De belangrijkste Japanse handelsgezant Ryosei Akazawa voert vrijdag in Washington gesprekken met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick en handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer. Mogelijk bezoekt Akazawa volgende week opnieuw de VS voor een ontmoeting met minister van Financiën Scott Bessent. Akazawa zei voor zijn vertrek naar de VS te willen zoeken naar gemeenschappelijke grond met de Amerikanen om het handelsconflict op te lossen.

Meer uit Financieel

Wall Street begint hoger aan beursweek met rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.

12 minuten geleden
Shell verwacht langjarige sterke groei wereldwijde lng-vraag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.

36 minuten geleden
Minister Bessent zwakt dreigement Trump over top in China af

PARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.

40 minuten geleden
Vakbond en reders eens over oorlogstoeslag Midden-Oosten

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.

1 uur geleden
Amsterdams AI-cloudbedrijf sluit miljardendeal met Meta

AMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.

1 uur geleden
OESO: significante risico's voor wereldeconomie door oorlog

BOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.

2 uur geleden
Netbeheerders willen tijdsgebonden tarieven voor grootverbruikers

DEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.

3 uur geleden