Japanse premier Abe kondigt vertrek aan wegens darmklachten
TOKIO (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Japanse premier Shinzo Abe heeft zijn vertrek aangekondigd vanwege een chronische darmontsteking. Hij trad in 2007 ook al af vanwege dezelfde gezondheidskwaal. Abe zegt aan te blijven totdat zijn opvolger is gekozen.
De premier zei tijdens een persconferentie dat zijn gezondheid in juli achteruit begon te gaan. Hij is al die tijd aangebleven, omdat hij niet wilde dat zijn vertrek voor problemen zou zorgen. "Ik wil niet dat mijn gezondheid ervoor zorgt dat ik verkeerde beslissingen neem."
Volgens Abe was dit het juiste moment om te vertrekken. "Het aantal nieuwe coronavirusbesmettingen loopt terug en alle maatregelen voor de winter zijn al getroffen."
Tijdens de persconferentie zei Abe dat hij niet in wil gaan op wie zijn opvolger wordt. Een partijgenoot van de premier zei vrijdag al dat de opvolger wordt gekozen via interne verkiezingen. Belangrijke kandidaten die worden genoemd zijn de woordvoerder van het kabinet Yoshihide Suga en vicepremier Taro Aso.
Het speerpunt van Abe als premier was het verbeteren van de Japanse economie. Dat deed hij met een uitgebreid plan, dat bekendstaat als Abenomics. Hij wilde de deflatie stoppen en zorgen voor zeker 2 procent inflatie. Dat is niet gelukt, maar zijn economische beleid heeft de Japanse export wel geholpen.
Abe werd in 2006 de jongste naoorlogse premier van Japan, hij was toen 52 jaar oud. In 2012 trad hij opnieuw aan als premier. Abe is de langstzittende minister-president van het land.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
1 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
9 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
9 uur geleden