Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse oud-premier Abe door aanklagers uitgenodigd voor verhoor

Japanse oud-premier Abe door aanklagers uitgenodigd voor verhoor

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse oud-premier Shinzo Abe is door openbaar aanklagers in de hoofdstad Tokio gevraagd om zich vrijwillig te onderwerpen aan een verhoor, melden lokale media. De zaak draait om etentjes waarmee invloedrijke aanhangers van Abe's partij op kosten van de belastingbetaler zouden zijn gefêteerd.

Volgens meerdere Japanse media hebben openbaar aanklagers besloten om een onderzoek in te stellen naar Abe's secretaris omdat die zou hebben nagelaten een deel van de kosten te melden zoals verplicht is.

De krant Yomiuri citeert de secretaris, die zou hebben gezegd dat de uitgaven aan en inkomsten uit de etentjes gemeld hadden moeten worden. Volgens hem was het de normaalste zaak om dat niet te doen.

Miljoenen yen

In totaal zou het gaan om 14 miljoen yen (zo'n 110.000 euro) aan inkomsten en uitgaven die niet zou zijn opgegeven. Daarnaast werd 8 miljoen yen van de kosten betaald door het kantoor van de premier.

Ook Abe's opvolger, premier Yoshide Suga, zit met de zaak in zijn maag. Suga wordt als toenmalig kabinetssecretaris gezien als de rechterhand van Abe destijds.

Afgelopen week reageerde hij ontwijkend op vragen of hij het parlement verkeerd heeft ingelicht. "Als blijkt dat wat ik heb gezegd, verschilt van de feiten, zal ik waarschijnlijk actie ondernemen aangezien ik ook verantwoordelijk ben voor mijn reacties", zegde Suga uiteindelijk toe.

Meer uit Buitenland

Tientallen pelgrims omgekomen door busongeval bij Medina

MEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.

1 uur geleden
Oekraïne koopt honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.

2 uur geleden
Man die Twitter-account Obama hackte moet bitcoins terugbetalen

LONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.

3 uur geleden
Duitsland hervat export wapens voor gebruik in Gaza

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.

4 uur geleden
Zuid-Korea wil militair overleg met Noord-Korea

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.

4 uur geleden
Ex-premier Bangladesh bij verstek veroordeeld tot doodstraf

DHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.

4 uur geleden
Explosie op Poolse spoorlijn, Tusk spreekt van sabotage

WARSCHAU (APP/RTR) - Op een Poolse spoorlijn heeft zondag een explosie plaatsgevonden, waarbij flinke schade is ontstaan. Volgens premier Donald Tusk was er sprake van sabotage: "de explosie van een explosief verwoestte de spoorlijn", schrijft hij maandag op X. De schade tussen Lublin en Warschau werd ontdekt door een passagierstrein die een noodstop moest maken. Niemand raakte gewond.

4 uur geleden