Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse modeontwerper Kenzo Takada (81) overleden

Japanse modeontwerper Kenzo Takada (81) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - De Japanse modeontwerper Kenzo Takada is op 81-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Parijs overleden aan de gevolgen van coronabesmetting. Dat heeft een woordvoerder van het modehuis Kenzo zondag bevestigd tegen het Franse persbureau AFP.

Takada werd in 1939 geboren in de buurt van Osaka. Halverwege de jaren 60 vestigde hij zich in Parijs en presenteerde daar in 1970 zijn eerste collectie. Enkele jaren daarna begon hij het merk Kenzo, dat snel grote bekendheid verwierf, niet alleen met kleding maar later ook met parfums.

Zes jaar na de verkoop van zijn bedrijf aan het conglomeraat voor luxeproducten Louis Vuitton Moët Hennessy (LVMH), trok Takada zich in 1999 terug uit de modewereld. Daarna wijdde hij zich aan eenmalige creatieve projecten, waaronder meubelontwerpen en kunst.

Meer uit Buitenland

Nieuwe klap voor partij Mandela bij lokale verkiezing Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/DPA/AFP) - De partij van de overleden antiapartheidsstrijder Nelson Mandela heeft in Zuid-Afrika flinke verliezen geleden bij lokale verkiezingen. Het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) kreeg volgens bijna volledige uitslagen landelijk ongeveer 31 procent van de stemmen. Dat wordt gezien als een historisch slechte uitslag.

52 minuten geleden
Brug beschadigd en burgers gewond bij raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland meldt een grote aanval te hebben uitgevoerd op doelen in en rond de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Het Russische ministerie van Defensie stelt dat infrastructuur en militaire industrie onder vuur zijn genomen. Oekraïense media berichten dat bij beschietingen met ballistische raketten ook burgers gewond zijn geraakt, onder wie een tienermeisje.

2 uur geleden
Trump meldt aanval op Iraanse luchtafweer

WEST PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn land "kleine" aanvallen uitvoert op Iran. Hij reageerde daarmee op berichten over een nieuw bombardement op dat land na de Amerikaanse verkiezingen van deze week.

3 uur geleden
Kind uit VS doodgeschoten door politie in Mexico

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse autoriteiten bevestigen dat een meisje is doodgeschoten bij een operatie tegen drugscriminaliteit. Agenten hadden vanuit een helikopter het vuur geopend. De zevenjarige Aranza, die is geboren in de Verenigde Staten, zou in het hoofd zijn geraakt en overleefde dat niet.

4 uur geleden
Prognose: Californië verwerpt vermogensbelasting voor miljardairs

SACRAMENTO (ANP) - Kiezers in de Amerikaanse staat Californië verwerpen naar verwachting een unieke belasting voor miljardairs, voorspelt Decision Desk HQ, dat de Amerikaanse verkiezingsuitslagen bijhoudt, op X. Met bijna drie kwart van de stemmen geteld, steunt slechts 46 procent van de kiezers het voorstel, 54 procent is tegen.

7 uur geleden
Net afgezette president van Paraguay onder huisarrest geplaatst

ASUNCIÓN (ANP/RTR) - De autoriteiten in Paraguay hebben voormalig president Santiago Peña onder huisarrest geplaatst. Kort daarvoor had het parlement hem afgezet te midden van een politieke en financiële crisis die was ontstaan door het faillissement van de digitale bank ueno.

10 uur geleden
Paraguay beëdigt nieuwe president na afzetting Peña

ASUNCIÓN (ANP/RTR/AFP) - Paraguay heeft Pedro Alliana beëdigd als president van het land. Hij vervangt Santiago Peña, die kort daarvoor door het parlement was afgezet. De 52-jarige Alliana was vicepresident onder Peña en behoort tot dezelfde conservatieve Colorado-partij als zijn voorganger, wiens ambtstermijn tot 2028 zou duren.

10 uur geleden