Japanse minister stapt op om schandaal met financiering
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse minister van Binnenlandse Zaken Minoru Terada is afgetreden nadat duidelijk werd dat hij mogelijk betrokken is bij meerdere schandalen rond financiering van een organisatie. Het is de derde minister in een maand tijd die vertrekt uit het kabinet van premier Fumio Kishida, die steeds impopulairder wordt onder Japanners.
Terada bood zondag zijn ontslag aan, nadat in Japanse media berichten waren opgedoken dat Kishida van plan was hem te ontslaan. De opgestapte politicus gaf eerder toe dat hij een organisatie waar hij bij betrokken is valse informatie aanleverde voor een subsidieaanvraag. Vorige week stapte minister van Justitie Yasuhiro Hanashi nog op na opmerkingen over de doodstraf en in oktober nam economieminister Daishiro Yamagiwa ontslag vanwege diens vermeende banden met de Verenigingskerk, ook wel bekend als de Moonsekte.
De regerende Liberale Democratische Partij van Kishida ligt onder vuur vanwege de veronderstelde banden van parlementariërs met de Verenigingskerk, die door critici als sekte wordt gezien. Nadat oud-premier Shinzo Abe vermoord werd, kwam naar buiten dat 179 van de 379 parlementsleden van de LDP contact zouden hebben met de kerk.
Abe werd neergeschoten tijdens een verkiezingsbijeenkomst. De vermoedelijke moordenaar koesterde wrok jegens de ex-premier vanwege diens veronderstelde banden met de Verenigingskerk. Zijn moeder zou door donaties aan de kerk in financiële problemen zijn gekomen. De verdachte beschuldigde Abe van het promoten van de Moonsekte.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
50 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
5 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
12 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
13 uur geleden